آتش جنگ علیه ایران تمام منطقه را درگیر می کند

سید حسن نصرالله: اگر جنگ علیه ایران رخ دهد، ترامپ انتخابات ریاست جمهوری را واگذار خواهد کرد

به گزارش الوقت،«سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان در مراسم بزرگداشت روز جهانی قدس تأکید کرد: از زمان اعلام روز جهانی قدس توسط امام خمینی (ره) در حدود ۴۰ سال پیش، تلاش دشمن برای فراموش شدن مسأله فلسطین شکست خورد.

سید حسن نصرالله در مورد اظهارات اخیر رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر اینکه ایران به دنبال مذاکره با واشنگتن است، اظهارداشت: ترامپ باید مدت‌ها منتظر بماند تا تماسی از ایران دریافت کند.

نصرالله همچنین به فشارهای ایالات متحده آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران نیز اشاره کرد و گفت: امروز فشارها از سوی آمریکا علیه ایران گسترش یافته چراکه تمامی اعضای مقاومت برای حمایت از مسأله فلسطین، به ایران پناه برده اند.

وی گفت: امروز شاهد آن هستیم که جان بولتون، نتانیاهو و برخی از رژیم‌های حاشیه خلیج فارس بر طبل جنگ با ایران می‌کوبند. اما با این حال، جنگی علیه ایران اتفاق نخواهد افتاد چراکه ایران یک کشور بسیار قوی و قدرتمند است. بولتونِ دروغگو می‌گوید که هدفش سرنگونی جمهوری اسلامی ایران نیست اما پیشتر در نشست سالانه منافقین گفت که سال نو میلادی ۲۰۱۹ را در تهران جشن خواهد گرفت.

نصرالله اظهار داشت: برخورداری ایران از رهبری قوی و ملت قدرتمند موجب می‌شود تا جنگی علیه آن آغاز نشود؛ هرچند که کینه توزی ها علیه جمهوری اسلامی ایران، بسیار است. ترامپ باید بداند که جنگ علیه جمهوری اسلامی ایران، در داخل مرزهای این کشور باقی نمی‌ماند و تمام منطقه را شعله‌ور می‌کند.

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: اگر جنگی علیه ایران رخ دهد، این بدان معناست که تمامی منافع و نیروهای آمریکایی در منطقه از بین می‌روند و تمامی توطئه چینان و در رأس آنها عربستان و اسرائیل، تاوان سختی پس خواهند داد.

سید حسن نصرالله در ادامه افزود: اگر جنگ علیه ایران رخ دهد، ترامپ انتخابات ریاست جمهوری را واگذار خواهد کرد. ترامپ منفعت خود را در ایران هراسی در میان کشورهای منطقه می بیند تا بدین ترتیب از آنها پول بیشتری بگیرد. نصرالله گفت که ترامپ به خوبی می‌داند در صورت وقوع جنک در منطقه، قیمت هر بشکه نفت به ۲۰۰ یا ۳۰۰ خواهد رسید.

وی ادامه داد: تمامی نشانه‌ها حاکی از آن است که فرضیه جنگ علیه ایران بسیار بعید است. حتی خودِ ترامپ نیز اذعان کرده که چنین جنگی خسارت‌های مالی و انسانی زیادی برای آمریکا به دنبال خواهد داشت. امروز عربستان و دوستانش به این یقین رسیده اند که جنگی علیه ایران رخ نخواهد داد. اولویت ترامپ جنگ اقتصادی با ایران، چین، ونزوئلا و کره شمالی است.

وی درباره قدرت موشکی حزب الله گفت: ما موشک های دقیقی داریم که می تواند اهداف رژیم صهیونیستی را هدف قرار داده و معادلات را تغییر دهند. هرگونه تجاوز نظامی اسرائیل علیه مقاومت در لبنان با پاسخ مستقیم و قدرتمندانه حزب الله مواجه می شود.

نصرالله افزود: اسرائیل اهدافِ حزب الله را هدف قرار نمی دهد چراکه می داند حزب الله بسیار قدرتمند است و پاسخ آن را خواهد داد. این حق ماست که برای دفاع از خود و کشور خود سلاح داشته باشیم و سلاح بسازیم.
انتهای متن/

یکشنبه, 23 تیر 1398 ساعت 14:53

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید