حواشی دولت جدید آمریکا
بازجویی از مشاور امنیت‌ملی ترامپ

مأموران ضد جاسوسی آمریکا از مایکل فلین به اتهام ارتباط با روسیه بازجویی کردند.

به گزارش دیده‌بان، دولت ترامپ در ابتدای کار دچار حاشیه‌ای پر رنگ شده و در این راستا مأموران ضدجاسوسی آمریکا مشاور امنیت‌ملی او را بازجویی کرده‌اند.

 به نقل از خبرگزاری فرانسه؛ مأموران ضد جاسوسی آمریکا از یکی از مشاوران ارشد امور نظامی-‌امنیتی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا را به اتهام ارتباط با مقامات ارشد روسی بازجویی کردند. این خبر را نشریه وال استریت ژورنال منتشر کرده است.


به نوشته وال استریت ژورنال، مایکل فلین، ژنرال بازنشسته 3‌ستاره ارتش آمریکا و مشاور امنیت ملی ترامپ که روز یکشنبه رسماً همکاری خود را با کاخ سفید آغاز کرده است، در قالب طرح بررسی احتمال تماس نزدیکان ترامپ با روسیه مورد تحقیق و تفحص مأموران ضد جاسوسی آمریکا قرار گرفته است. هنوز گزارشی در خصوص نتایج این تحقیق و تفحص توسط تیم ضدجاسوسی منتشر نشده است.
پرداخت پول از سوی شبکه روسی «راشا تودی» به فلین در سال گذشته برای حضور وی در یک جشن در کنار ولادیمیر پوتین، او را در شرایط اتهام قرار داده است.

رسانه‌های آمریکایی همچنین گزارش دادند یک روز پیش از اعلام تحریم‌های باراک اوباما، رئیس‌جمهور اسبق آمریکا علیه روسیه به اتهام مداخله این کشور در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، فلین چندین بار با سفیر روسیه در آمریکا تلفنی صحبت کرده است. به گفته شان اسپایسر -- سخنگوی کاخ سفید – فلین فقط روز کریسمس با سفیر روسیه صحبت کرده و تنها سال خوشی را برای وی آرزو نموده است.


لازم به ذکر است مشاور امنیت ملی عضو رسمی کابینه نیست؛ اما معمولاً یکی از مشاوران مهم رئیس‌جمهور در آمریکا محسوب می‌شود.
انتهای متن/

دوشنبه, 04 بهمن 1395 ساعت 09:17

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید