بارخوانی یک پیام مهم
شرح بیعت پرسنل دستگاه‌های اطلاعاتی با رهبری

آنچه موجب می‏شود که دشمن نتواند ادامه دهد، هوشیاری مردم است. ارتباط با مردم را قوی کنید و اخلاص و تقوا و رابطه‏ی با خدا را سرلوحه‏ی کار خود قرار دهید.

به گزارش دیده بان، بخش هایی از بیانات حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب در مراسم "بیعت پرسنل دستگاه‌های اطلاعاتی" به تاریخ 1368/03/30 به شرح زیر است:

بعضیها معتقدند که ما نباید با قدرتهای جهانی دشمنی کنیم و خشم آن‏ها را نسبت به خودمان برانگیزانیم! این افراد غافلند که طبیعت آن قدرتها، طبیعت سلطه‏ گری است‏ و نظام استکبار جهانی با هر ملت و نظامی که باجگزار او نباشد، درمی‏افتد. البته بلافاصله این نکته را هم اضافه کنم که اعتقاد قاطع ما این است که عناد دشمنان‏ تا زمانی ادامه خواهد داشت که از ما مأیوس‏ شوند. مادامی که نسبت به تعرض خود امیدوار باشند، معارضه و عناد وجود خواهد داشت. وقتی از ضربه زدن به نظام و باج‏ خواهی مأیوس شدند و احساس کردند جمهوری اسلامی تثبیت شده است و هیبت آن‏ها کسی را نمی‏ترساند، آنگاه خطر رفع و یا کم خواهد شد.
ما باید قدر موضع قاطع امام را بدانیم. بدون شک این موضع، موضع شخصی او نبود؛ بلکه موضع نظام جمهوری اسلامی را منعکس می‏کرد، که مظهر و معلم و معمار و خط دهنده‏اش امام (ره) بود. موضع ما هم بدون هیچ کم و زیاد، همین است. در چنین شرایطی، تمام نیروهای دفاع‏ کننده از مرزهای انقلاب- از جمله نیروهای اطلاعاتی- باید قوی و هوشیارانه عمل کنند. با قوّت و نیروی شما، دشمن عقب‏ نشینی می‏کند. با اعمال اقتدار نظام جمهوری اسلامی، دشمن مأیوس می‏شود. با ضعف و سستی، هیچ دشمنی از تعرض دست برنمی‏ دارد. ضعف دولتهای زبون و توسری‏ خور که به قدرتهای جهانی میدان دادند، استکبار را بر آن‏ها جری‏ تر کرد. ضعف رژیم پلید گذشته در این کشور، استکبار را بر تمام امور این مردم مسلط کرد. اگر آن رژیم اندکی شرف ایرانی می‏داشت- نمی‏گویم اسلامی، که از آن بی‏خبر بودند- تا این اندازه دشمن بر امور کشور مسلط نمی‏شد.
باید بر کار خود قوی بود و اقتدار داشت. یکی از اساسی ترین کارها در این خصوص، کار اطلاعات است. علت اهتمام امام عزیز به شما، همین موضوع بود که کار اطلاعات را مهم می‏دانستند و اخلاص را در شما مشاهده می‏کردند. دستگاه‏های اطلاعاتی باید با یکدیگر همکاری کنند. البته حفاظت‏ها، بحث و منطقه‏ ی جداگانه‏ یی دارند. مجموعه‏ ی دستگاه‏های اطلاعاتی کشور، بدون تمرکز و فرماندهی متحد و مستقل، نخواهند توانست به قدر کافی و لازم، از همه‏ ی نیروهای خوب و کارآمد استفاده کنند.

باید مدیریت خوب و متمرکز، با رعایت همه‏ی جوانب، حرکت عمومی نیروهای اطلاعاتی را در کشور جهت بدهد.
البته باید پشتیبانی عظیم مردمی شما حفظ شود. مردم باید هوشیاری اطلاعاتی خود را حفظ کنند و در مقابل تحرک دشمن حساسیت داشته باشند. در نظام جمهوری اسلامی، حضور عظیم مردم، اقتدار الهی را نشان می‏دهد و به میزان زیادی دشمن را مأیوس می‏کند؛ اما این نکته به معنای آن نیست که تحرکات دشمن و خباثتهای او تمام شده است؛ خیر، نمی‏توان انتظار داشت که دشمن خباثتهای خود را متوقف کند. آنچه موجب می‏شود که دشمن نتواند ادامه دهد، هوشیاری مردم است. ارتباط با مردم را قوی کنید و اخلاص و تقوا و رابطه‏ی با خدا را سرلوحه‏ ی کار خود قرار دهید.
انتهای متن/

شنبه, 07 آذر 1394 ساعت 16:32

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید