نمایش نژادپرستی دولت آمریکا نسبت به مسلمانان

خلبان شرکت «یونایتد ایرلاینز» (United AirLines) پیش از پرواز، از یک خانواده مسلمان پنج نفره خواست از هواپیما خارج شوند.

به گزارش دیده بان، «ایمان امی سعد شبلی»، شوهر و سه فرزندش در فرودگاه شیکاگو سوار بر هواپیما، برای سفر به واشنگتن آماده بودند که با درخواست خلبان مواجه شدند.

خلبان شرکت هواپیمایی یونایتدر ایر لاینز در پاسخ به سؤال خانم شبلی، در یک بهانه تراشی کلی و بدون ذکر جزئیات، مسائل «امنیتی» را علت این درخواست عنوان کرده است.

به گزارش ایندیپندنت، شورای روابط اسلام-امریکا به نیابت از این خانواده مسلمان، نامه ای به مسئولان یونایتد ایرلاینز ارسال کرده و اقدام انضباطی آنان را در قبال کارکنانی که در این رویداد دخالت داشته اند، خواستار شد.

گفته می شود این شرکت هواپیمایی بعد از خروج خانواده شبلی از هواپیما، چند بار از آنان عذرخواهی و پروازی دیگر برای آنان رزرو کرد.

احمد رحاب، مدیر اجرایی این شورا در شیکاگو در بیانیه ای نوشته است: « ما از این که مسافران به علت وضعیت ظاهری اسلامی، به خاطر بی پایه ترین دلایل و بر مبنای ادعای مبهم "امنیت"، از پرواز با هواپیما منع می‌شوند، به ستوه آمده ایم.»

وی افزود: « هدف از امنیت، حفظ مسافران است نه ترساندن و تحقیر و بازداشتن آنان از پرواز ...»

در ماه می نیز یک زن مسلمان به نام طاهره احمد به خاطر داشتن قوطی کنسرو از غذای رژیمی در پرواز شرکت هواپیمایی یونایتد ایرلاینز به درخواست مهماندار از سفر هوایی خود باز ماند . مهماندار گفته بود وی ممکن است از این کنسرو به عنوان سلاح استفاده کند.
انتهای متن/

یکشنبه, 15 فروردين 1395 ساعت 09:30

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید