18 نماینده طی نامه به موگرینی
انتقاد پارلمان اروپا از نقض حقوق بشر در بحرین

18 نفر از نمایندگان پارلمان اروپا از "فدریکا موگرینی"خواستند تدابیر فوری در قبال وخامت اوضاع حقوق بشر در بحرین اتخاذ کند.

به گزارش دیده بان، منامه پست گزارش داد، نمایندگان پارلمان اروپا با صدور بیانیه ای مراتب نگرانی خود را به خصوص درباره اوضاع فعالان سیاسی همچون "عبد الجلیل سنکیس" و "حسن مشیمع" اعلام کردند و گفتند که این دو فعال سیاسی از سال 2011 در زندان به سر می برند و هر دو بیمار شده و از خدمات پزشکی هم محروم هستند. در این مدت دکتر سنکیس مورد شکنجه و بدرفتاری قرار گرفته و به زندان انفرادی فرستاده شده است.
این نمایندگان در بیانیه خود به اقدام دولت بحرین در سلب تابعیت از مخالفان و فعالان و ممنوع الخروج کردن ده ها نفر از فعلان و مدافعان حقوق بشر و سرکوب گسترده جامعه مدنی و مخالفان سیاسی اشاره کردند و گفتند که حکومت بحرین جمعیت وفاق را منحل و مجازات زندان شیخ علی سلمان، دبیر کل این جمعیت را هم تشدید کرده است. از این گذشته فاضل عباس، دبیر کل سابق جمعیت "الوحدوی" را به جرم انتقاد از تجاوز به یمن به سه سال زندان محکوم کرد.
در این بیانیه همچنین به موضوع تمدید مدت زندان نبیل رجب، فعال حقوقی بحرینی به دلیل یادداشت هایش در تویتر و تشدید بیماری وی اشاره شده است.
انتهای متن/

چهارشنبه, 01 دی 1395 ساعت 10:35

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید