گسترش تفکر مقاومت در اروپا
آغاز «هفته آپارتاید اسرائیل» با نصب پوسترهایی در متروی لندن

تظاهرات علیه جنایت های رژیم اسرائیل در لندنبا نصب پوسترهایی در متروی لندن، «هفته آپارتاید اسرائیل» در پایتخت انگلیس آغاز بکار کرده است.

به گزارش دیده بان، این پوسترها حامل شعارهای مختلفی از جمله «آپارتاید گسترده است»، روز دوشنبه در بیش از 500 قطار متروی شهر لندن نصب شد و در معرض دید بیش از 4 میلیون مسافر این شهر قرار گرفته است.

در این پوسترها همچنین از شرکت پیمانکاری امنیتی جی4اس انگلیس که در اسرائیل فعالیت می‌کند و همچنین گزارش‌های جانبدارانه شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی درباره مرگ فلسطینیان در سرزمین‌های اشغالی انتقاد شده است.

این در حالی است که سخنگوی سازمان حمل و نقل لندن به بخش ایندی 100 ایندیپندنت گفت این تبلیغات بدون مجوز منتشر شده و اقداماتی در جهت جمع آوری آن صورت گرفته است.

هفته آپارتاید اسرائیل در واقع در اعتراض به شهرک سازی غیرقانونی رژیم تل آویو در کرانه باختری اشغالی برگزار شده است. از سال 2005 تاکنون، این هفته در شماری از شهرها و کشورهای جهان در اعتراض به جنایات رژیم اسرائیل علیه مردم فلسطین برگزار می‌شود.

براساس گزارش جهانی سال 2015 دیده بان حقوق بشر، رژیم اسرائیل 400 هکتار از زمین‌های فلسطینی را به زور اشغال کرده و در آن شهرک‌‎های اسرائیلی احداث کرده است.

براساس اعلام سازمان ملل، در نتیجه این سیاست رژیم اسرائیل، هزاران نفر از فلسطینیان بی خانمان شده اند.

در پوسترهای نصب شده در متروی لندن همچنین اعتراضاتی علیه تجاوز سال 2014 رژیم اسرائیل به نوار غزه دیده می شود؛ در این حملات بیش از 2 هزار فلسطینی کشته شدند که 70 درصد از آنان غیرنظامی بودند.
انتهای متن/

سه شنبه, 04 اسفند 1394 ساعت 14:42

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید