گزارشی از چرایی عزل پیش از موعد احمد شهید
از همراهی با منافقین و سعودی ها تا دریافت رشوه کلان

سازمان ملل سعی دارد تا هزینه های این اقدام را به حداقل برساند چرا که فساد مالی و جلسات غیر متعارف احمد شهید،به عنوان مایه ننگی برای شورای حقوق بشر این سازمان محسوب می شود.

به گزارش دیده بان،دیروز معاون امور بین الملل ستاد حقوق بشر قوه قضاییه از برکناری زودهنگام و پیش از موعد احمد شهید بصورت سربسه خبر داد و این در حالی است که سازمان ملل به دلایل درون سازمانی نیز مدت هاست که به دنبال این امر می باشد.

اما سازمان ملل سعی دارد تا هزینه های این اقدام را به حداقل برساند چرا که فساد مالی و جلسات غیر متعارف احمد شهید،به عنوان مایه ننگی برای شورای حقوق بشر این سازمان محسوب می شود. 

متن زیر به گزارشی اشاره دارد که در ایام تمدید سیاسی حکم احمد شهید درباره ایران منتشر شد که نکات حائز اهمیتی را به خود اختصاص می دهد.

احمد شهید به عنوان گزارشگر ویژه سازمان ملل در امر حقوق بشر که تاکنون به صورت یک طرفه از منابع مشخص و غیرقابل اعتمادی همچون رابطین گروهک تروریستی منافقین برای گزارش‌های خود بهره برده، اقداماتی را صورت داده که منجر به حذف زودهنگام او از دایره ساختار حقوق بشری علیه ایران توسط آمریکایی‌ها خواهد شد.

خبرگزاری فارس در این باره تاکی می کند:همچنین برخی اقدامات گزارشگر ویژه سازمان ملل درباره وضعیت حقوق بشر در ایران از نظر این سازمان مشکوک ارزیابی شده است.

برگزاری جلسات غیررسمی خارج از ساختار سازمان ملل و بدون حضور کارشناسان این سازمان برای ثبت موارد و اطلاعات رد و بدل شده در خصوص ایران که البته یکی از مهمترین مشکلات احمد شهید به حساب آمده و مؤلفه‌هایی همچون دریافت رشوه را تقویت می‌کند؛ (چندی پیش جزئیات جلسه وی با رابطین سعودی، منافقین و سایر عوامل ضد انقلاب در هتل رویال شهر ژنو منتشر شد).

خریداری دفتری گران‌قیمت در آمریکا توسط احمد شهید که مشخص نیست چگونه و از چه منبعی هزینه آن را تأمین کرده است و همچنین فشار و ایرادات مستمر ساختار اداری سازمان ملل به احمد شهید از مواردی هستند که عزل زودهنگام احمد شهید را کلید زده‌اند.گفتنی است زمان پایان مأموریت احمد شهید به عنوان گزارشگر ویژه ایران تا سال 2016 مشخص شده بود.
انتهای متن/

دوشنبه, 21 تیر 1395 ساعت 10:16

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید