گام اول مجلس دهم در حوزه حقوق بشر
نشست مشترک فراکسیون حقوق بشر مجلس با سازمان های مردم نهاد

جلسه فراکسیون حقوق بشر مجلس با برخی از سازمان های مردم نهاد فعال کشور در حوزه حقوق بشر برگزار شد.

به گزارش دیده بان، جلسه فراکسیون حقوق بشر مجلس شورای اسلامی با برخی از سازمان های مردم نهاد فعال کشور در حوزه حقوق بشر عصر روز گذشته برگزار شد.

در این جلسه علاوه بر رسیدگی به دغدغه های این سمن ها، اعضای فراکسیون برای ورود جدی مجلس به عرصه موضوعات حقوق بشری با محوریت دغدغه های سمن های فعال در این حوزه اعلام آمادگی کردند.

در این نشست موسسه حمایت از قربانیان تروریسم، انجمن قربانیان شیمیایی، سازمان دفاع از قربانیان خشونت، خانه ایثارگران، انجمن سپاس، بنیاد هابیلیان، موسسه کادراس، موسسه صیانت از حقوق زنان، انجمن حمایت از زنان قربانی ترور و تعداد دیگری از سمن های حقوق بشری حضور داشتند.

فراکسیون حقوق بشر مجلس در دوره دهم، به دور از رویکردهای صرفا سیاسی، برنامه های خود را با رویکرد حقوقی و تعاملی آغاز کرده است.

ابوالفضل ابوترابی رئیس فراکسیون حقوق بشر مجلس با اشاره به نشست فراکسیون حقوق بشر اظهار داشت: برای اولین بار با NGOهای حقوق بشری نشستی داشتیم که جلسه ای پر بار بود و تصمیم داریم در با انجمن های مردم نهاد نشست های مستمری داشته باشیم.

نماینده مردم نجف آباد در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: فراکسیون حقوق بشر در نظر دارد با انجمن های مردم نهاد فعال در زمینه حقوق بشر که درچارچوب قوانین جمهوری اسلامی ثبت شده اند، تبادل اطلاعات داشته باشد. ما پذیرای ایده ها و نظرهای این افراد هستیم.

وی گفت: در این نشست مباحثی مختلفی از جمله مشکلات و کمبود قوانین و امکانات در حوزه حقوق بشری بررسی شد.

رئیس فراکسیون حقوق بشر در مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به بازخورد خوبی که از این نشست داشتیم در نظر داریم جلسات مستمری با انجمن های فعال در حقوق بشر داشته باشیم تا هم مجلس به آنها در فعالیتشان کمک کند و هم آنها اطلاعات لازم برای تسهیل و اجرای قوانین را در اختیار داشته باشد.

 
انتهای متن/

سه شنبه, 13 مهر 1395 ساعت 12:14

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید