خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531

چهره واقعی مدعیان حقوق بشر
دفاع انگلیسی از جنایات سعودی

وزیر دفاع انگلیس طی اظهاراتی جدید مدعی این شد که سعودی ها هدفشان از بمباران کشور یمن دفاع کردن از خود است!

به گزارش دیده بان، روز پنج شنبه «مایکل فالون» وزیر دفاع انگلیس در اظهارنظری عجیب و کاملاً به دور از واقعیت بیان کرد که «هدف عربستان از بمباران کشور یمن دفاع از خود است!»

وی همچنین گفت که کشورهای حاشیه خلیج فارس از این حق برخوردارند که از متحدان خود درخواست کمک نمایند.

جالب این که افراد نظامی انگلیسی به نیروهای سعودی حملات هوایی و توپخانه ای را آموزش می دهند و انگلیس تاکنون تسلیحاتی به ارزش میلیاردها پوند را به کشورهای کوچک حاشیه خلیج فارس فروخته است.

همه اینها در حالی است که با محاصره بندر اصلی یمن، نگرانی ها در خصوص تشدید شرایط قحطی در این کشور فقیر و محروم  و مردم مظلومش رو به افزایش است.

فالون در گفتگو با بی بی سی در دروغی آشکار مدعی شد که «عربستان سعودی در امتداد مرز جنوبی خود با یمن از سوی مبارزان حوثی مورد حمله قرار گرفته است و این کشور به طور کامل مجاز است که از خود دفاع کند و کاملاً مجاز است که از دوستان خود برای عملیات دفاع درخواست کمک نماید.»؛ اما وی هیچ گونه اشاره ای به این حقیقت نکرد که آنها تنها در حال بمباران زنان، کودکان و افراد غیرنظامی هستند و در اصل حوثی ها بهانه ای بیش نیستند.

فالون همچنین با دیدگاه منفعت طلبانه خویش گفت: "انگلیس از رابطه نزدیک با عربستان سود می برد و ریاض را «یک شریک تجاری بسیار مهم، یک شریک بازرگانی و همچنین یک شریک دفاعی» می داند."

وزیر دفاع انگلیس با اشاره به تبادل اطلاعاتی میان لندن و ریاض در خصوص تروریسم خاطرنشان کرد که انگلیس از این رابطه نفع می برد و اینکه «هرگونه درخواست برای صادرات تسلیحات به دقت بر اساس معیارهای انگلیس مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرد. اما عربستان سعودی به همان اندازه از حق دفاع از خود برخوردارست.»

اما آنچه که بر همه مردم حق طلب و صلح جوی جهان آشکار است این است که در جنگی که عربستان سعودی در سال ۲۰۱۵ علیه یمن آغاز کرد، تا ژانویه ۲۰۱۷ بالغ بر  17 هزار نفر جان خود را از دست داده اند و طبق برآوردهای سازمان ملل حدود ۲.۵ میلیون نفر نیز در اثر این جنگ از خانه و کاشانه خود آواره شده اند.

در اصل این گونه اظهارات به نحوی شایسته چهره واقعی این گونه کشورهای مدعی حقوق بشر را آشکار می سازد و دروغ های آنها را به مردم جهان معرفی می سازد. 
انتهای متن/

شنبه, 23 ارديبهشت 1396 ساعت 14:20

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید