خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531

پیامد نامه تاریخی رهبر انقلاب
به هم ریختگی پازل تخاصم حقوق بشری آمریکا

آمریکایی ها بعنوان بانی اصلی چینش ساختار تخاصم علیه ایران در حوزه حقوق بشر می دانند که دیگر فرقی نمی کند، احمد شهید و یا هر کسی که روی کار بیاید زمینه اقدام علیه جمهوری اسلامی را نخواهد داشت.

به گزارش دیده بان، مثلث موضوعات هسته ای ،حقوق بشر و حمایت ایران از تروریسم بهانه هایی هستند که منجر به طرح ریزی های بین المللی آمریکا و هم پیمانانش برای ایجاد تحریم علیه جمهوری اسلامی هستند.

پس از پیگیری دیپلماتیک دولت یازدهم برای حل هسته ای آنچه مشهود به نظر می رسید،پررنگ شدن دو ضلع دیگر ساختار تخاصم یعنی حقوق بشر و اتهام حمایت ایران از تروریسم بود و سخنگوهای کاخ سفید و وزارت خارجه آمریکا بدون وقفه در تمامی سخنرانی هایشان به این موضوعات اشاره می کردند.

با این حال دیپلماسی هوشمند جمهوری اسلامی با هدایت های مقام معظم رهبری، مسئله هسته ای را به نحوی پیش برد که 9 پیش شرط پذیرش برجام، اضلاع دیگر تخاصم علیه نظام را به لرزه بیاندازد و آمریکایی ها را در موقعیتی قرار بدهد که به‌جای بهانه های حقوق بشری و ... به فکر طرح ریزی های دیگری باشند! این سخن از این حیث بیان می شود که دشمنان انقلاب اسلامی هیچگاه پازل دشمنی شان با اساس اسلام و انقلاب را خالی نخواهند گذاشت.

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب در تقسیم بندی 9 شرط پذیرش برجام، دومین بند را به این مسئله اختصاص دادند و مرقوم فرموند:در سراسر دوره 8 شاله وضع هر گوه تحریم در هر سطح و به هر بهانه ای (از جمله بهانه های تکراری و خودساخته تروریسم و حقوق بشر)توسط هر یک از کشورهای طرف مذاکرات ،نقض برجام محسوب خواهد شد و دولت موظف است طبق بند 3 مصوبه مجلس اقدام های لازم را انجام دهد و فعالیت های برجام را متوقف کند.

با تفاسیر فوق آنچه مد نظر است و در برنامه های شبکه ها و رسانه های وابسته به وزارت خارجه آمریکا و انگلیس مشهود به نظر می رسد، پر رنگ نمودن مولفه های حقوق بشری و مانور بر روی آنها است و البته اینبار تمرکز جدی آنها بر روی ساختارهای قوه قضاییه و زندان های ایران مشهودتر به نظر می رسد.

افزایش حجم ساخت برنامه شبکه های ماهواره ای به موازات کاهش اقدامات رسمی با محوریت افرادی همچون احمد شهید،در این حوزه نمایش تحمیل خواسته ایران به حساب می آید.گرچه چندی پیش نیز اخبار عزل زودهنگام احمد شهید به دلیل مفاسد مالی وی در بیرون از سازمان ملل، تعامل نزدیک با محافل غیر رسمی و گروهک های تروریستی و حامیان تروریسم منتشر شد،اما در عین حال انتظار می رود که پس نامه تاریخی حضرت آیت الله خامنه ای،ماموریت وی تمدید شود، چرا که آمریکایی ها بعنوان بانی اصلی چینش ساختار تخاصم علیه ایران در حوزه حقوق بشر می دانند که دیگر فرقی نمی کند، احمد شهید و یا هر کسی که روی کار بیاید زمینه اقدام علیه جمهوری اسلامی را نخواهد داشت.

اکنون پرژه اصلی آمریکایی ها در منطقه تبدیل کردن ایران، از دشمنی سرسخت به رقیبی همراه و نمایش این امر در بین ملت های منطقه می باشد و جهت گیری این مسئله ایجاد یاس از ام القرای مقاومت در جهان اسلام است.

چنین روندی فعالین حقوق بشری و عناصری مانند احمد شهید را به کارشناسانی رسانه ای تبدیل می کند،چرا که بار حقوقی ای برای آمریکایی ها نداشته و فقط در جهت اقدام یک عملیات روانی ادامه دار،مورد بهره برداری استفاده می شوند.
انتهای متن/

دوشنبه, 25 آبان 1394 ساعت 13:09

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید