خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531

وهابیت در قامت حامیان اسلام
تلاش شاهزاده حامی تروریست برای جایگاه اجتماعی

شاهزاده‌ای که مسلمانان را بمباران و به خاک کشورشان حمله می‌کند، برای به دست آوردن جایگاه اجتماعی در جهان اسلام، امروز ادعای حمایت از اسلام را در نمایشی رسانه‌ای در مصر نشان می‌دهد.

به گزارش دیده بان، با بررسی مؤلفه‌های جنایت جنگی و جنایت علیه بشریت در یمن، مسئله مسئولیت بین‌المللی عربستان سعودی و دولت‌های مداخله کننده و مسئولیت کیفری عاملان حملات نظامی به یمن مطرح‌شده که نه‌تنها در این زمینه مدعیان حقوق بشر سکوت کرده و یا تنها در حد محکوم نمودن‌های رسانه‌ای بوده، بلکه برخی از همین کشورهای اسلامی هم در برابر این جنایات یا سکوت کرده و یا همکاری داشته‌اند.


برای مثال برخلاف ادعای وجود اختلاف میان سعودی و امارات، محمد بن سلمان دست امارات را برای فعالیت در جنوب یمن باز گذاشته است.از سوی دیگر سعودي‌ها و ائتلاف تحت سرکردگی آن‌ها در يمن به اهداف غيرنظامي حمله کرده و ده‌ها هزار غیرنظامی ازجمله کودکان و زنان را کشته و زخمی کرده‌اند. دفتر هماهنگی امور بشردوستانه وابسته به سازمان ملل متحد، در دسامبر سال 2017 م، اعلام کرده است، از آغاز حمله نظامی به یمن (در مارس 2015 م) بیش از هشت هزار یمنی کشته و پنجاه‌هزار نفر دیگر زخمی شده‌اند. همچنین بیش از بیست‌ودو میلیون نفر به کمک‌های انسانی نیازمند هستند.


ممانعت از ارسال کمک‌های بشردوستانه صليب سرخ جهاني به قربانيان، ممانعت از رسیدن کمک‌های دارويي و پزشکي، حمله به زیرساخت‌های غيرنظامي و همچنين استفاده از سلاح‌های ممنوعه عليه مردم يمن ازجمله جنايات جنگي عربستان سعودی و دولت‌های عضو ائتلاف عربي است.


با این تفاسیر در نمایشی مضحک برای بالا بردن جایگاه و اعتبار نداشته آل سعود در جهان اسلام، در جریان حضور محمد بن سلمان ولیعهد سعودی در الازهر و دیدارش با دکتر احمد الطیب شیخ الازهر تأکید می‌کند که الازهر مصر نقشی مهم در مقابله با خطراتی که جهان اسلامی و عربی با آن مواجه است، ایفا می‌کند.


ولیعهد سعودی که خود حامی و مروج اندیشه تندرو و تلاش‌ها برای نشر آموزه‌های اسلام مسامحه گر با ترکیبی از لغو، تندروی، افراط‌وتفریط بوده این بار در پی به دست آوردن جایگاهی در جهان اسلام، چنین نمایشی را در مصر اجرا می‌کند.

 

در همین راستا محمد بن سلمان ولیعهد سعودی شامگاه دوشنبه، از کلیسای جامع العباسیه در قاهره پایتخت مصر دیدن می‌کند تا در ترسیم چهره جدید خود اقدامات جدیدی در جهت حمایت از اسلام و کشورهای اسلامی را آشکار سازد.


از سوی دیگر متأسفانه دانشگاه الازهر بجای انتقاد از این جنایات جنگی علیه مسلمانان از این فرد استقبال کرده و بزرگ‌ترین حامی تروریست در منطقه را در چنین مکانی مورداحترام قرار می‌دهند و این خود جای تأمل دارد...
انتهای متن/

سه شنبه, 15 اسفند 1396 ساعت 11:49

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید