خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531

وضعیت حقوق بشر در آمریکا:
اعتراض قضات آمریکایی به فرمان ترامپ درباره منع ورود مسلمانان آمریکا

سه نفر از قضات دادگاه استیناف آمریکا به فرمان منع مسافرت شهروندان ۶ کشور مسلمان به ایالات متحده آمریکا به شدت انتقاد کردند و خواستار رفع این ممنوعیت شدند.

به گزارش دیده بان به نقل از مرکز پایش ستاد حقوق بشر، سه نفر از قضات دادگاه استیناف آمریکا اقدام به تحقیق و سوال از وکیل مدافع رئیس جمهور آمریکا در مورد دستور منع مسافرت شهروندان ۶ کشور مسلمان با ایالات متحده کرده اند.

قاضیان مذکور معتقد هستند که دستور فوق به طور آشکار نشان دهنده تبعیض علیه مسلمانان می‌باشد و این دستور را مغایر با قانون اساسی آمریکا می‌دانند.مخالفین دیگر از جمله قاضی فدرال ایالت هاوایی و فعالین حقوق مدنی اظهار داشتند: هر دو دستور ریاست جمهوری در زمینه رفع سفر القاء کننده تبعیض علیه مسلمانان می‌باشد.

در این رابطه گروهای متعددی اقدام به تجمع و اعتراض علیه فرمان منع مسافرت مسلمانان به آمریکا کرده اند که تجمع اخیر در بیرون ساختمان دادگاه سیاتل، یکی از صد‌ها تجمع اعتراضی است.

این گروه از معترضان پلاکاردهایی را حمل می‌کردند که بر روی آن نوشته شده بود؛ "این منع مسافرت اقدامی بر علیه قانون اساسی و اصل برابری حقوق اقلیت‌های دینی است و تبعیض آمیز می‌باشد".




انتهای متن/

سه شنبه, 26 ارديبهشت 1396 ساعت 13:58

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید