خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531

وضعیت بحرانی مردم یمن
مرگ روزانه ۱۳۰ کودک یمنی

با ادامه وضعیت فعلی در یمن روزانه ۱۳۰ کودک در یمن جان خود را از دست خواهند داد.

به گزارش دیده بان به نقل از الجزیره، انتظار می‌رود 50 هزار کودک یمنی تا پایان سال جاری میلادی از گرسنگی و بیماری جان خود را از دست بدهند. این به معنی مرگ 130 کودک در روز است.

 

یمن با بزرگترین قحطی مواجه است که کره زمین در چند دهه گذشته تجربه کرده است. این کشور 70 درصد از مایحتاج روزانه خود ازجمله غذا و کمکهای دارویی را تنها از طریق بندر حدیده وارد می‌کرد اما ائتلاف تحت رهبری عربستان تمام مرزهای هوایی و دریایی این کشور را از 4 نوامبر مسدود کرد.

 

یک شهروند یمنی درباره شرایط اخیر در این کشور گفت: ما با شرایط واقعا خسته کننده‌ای مواجه هستیم. هیچ یک از مقامات دولتی یا سازمان های بشردوستانه به ما کمک نمی‌کنند. شیوع بیماری گسترش یافته و کودکان بیمار می‌شوند. ما توانایی سیر کردن آنها را نداریم. چطور می‌توانیم آنها را درمان کنیم یا برایشان دارو بخریم؟

 

بنادر کلیدی در شمال این کشور همچنان تعطیل هستند.قیمت غذا و سوخت به شدت افزایش یافته و امکان دسترسی آسان به دارو برای مردم مهیا نیست.

یک پزشک یمنی در توصیف وضعیت بحرانی مردم در این کشور گفت: ما درحال زجر کشیدن هستیم. تحویل دارو به ما قطع شده است. از کشورهای دیگر دنیا میخواهیم که به وضعیت ما توجه کرده و به این بدبختی پایان دهند./تسنیم
انتهای متن/

دوشنبه, 29 آبان 1396 ساعت 14:51

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید