خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531

وزیر انرژی آمریکا:
مذاکرات فقط برای رفع تهدید فوری برنامه هسته ای ایران بود

مسئولین ایرانی همواره اظهار پیروزی در مذاکرات هسته ای کرده و مکررا عنوان کردند که دیوار تحریم فروریخت و از روز اجرای توافق تحریم ها بطور کامل برداشته می شود.

به گزارش موسسه راهبردی دیده بان؛ سالهاست که ایالات متحده آمریکا سیاست ضد بشری تحریم را علیه ملت ایران در پیش گرفته و طی این سالها بیماران ومردم مستضعف تحت شدیدترین فشارها در سایه بی تدبیری برخی روزگار گذرانیده اند.

هرچند مسئولین آمریکایی هیچ گاه مشخص نکردند که چرا این فشارها را به مردم وارد می کنند اما همواره مدعی بودند که دولت ایران در پی دستیابی به بمب اتم می باشد. در طرف مقابل مسئولین ایرانی همواره بر صلح آمیز بودن این فعالیت ها تاکید و عنوان می کردند به عنوان یک کشور مستقل حق استفاده از ظرفیت های قانونی را دارا هستند. و البته پرونده سیاه ایالات متحده در استفاده از بمب اتم و نابودی چند نسل در ژاپن خود نمایانگر راستی آزمایی مدعیان آمریکایی هست.

طی سالهای گذشته مکرر جلساتی تحت عنوان مذاکرات 1+5 در رسانه ها شنیده می شد که مرتبط با پرونده هسته ای ایران بود که از سال 92 و با روی کارآمدن دولت آقای روحانی در ایران روند مذاکرات به سر منزلی رسید که مشخص نیست مقصود کدام کشور بود. چرا که مسئولین ایرانی همواره اظهار پیروزی در این مذاکرات کرده و مکررا عنوان کردند که دیوار تحریم فروریخت و از روز اجرای توافق تحریم ها بطور کامل برداشته می شود.

البته باید گفت امروز پس از گذشت حدود 8ماه از توافق هنوز تغییری محسوسی در سفره ایرانیان و از بین رفتن تحریم ها مشاهده نمی شود تا جاییکه برخی مذاکره کنندگان رسما به بدعهدی آمریکا اذعان کرده اند.

در همین رابطه وزیر انرژی آمریکا گفت: مذاکرات فقط برای رفع تهدید فوری برنامه هسته ای ایران بود. ارنست مونیزافزود: توافق هسته ای همه مشکلات ما با ایران را حل نکرد. وی همچنین اتهامات تکراری مقامات کاخ سفید را درباره حقوق بشر و آنچه حمایت از گروه هایی که در فهرست تروریستی واشنگتن قرار دارند ضد ایران تکرار کرد.
انتهای متن/

شنبه, 24 مهر 1395 ساعت 14:14

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید