خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531

هفته ای123کشته در یمن

گزارش سخنگوی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد از جنایات بشری در یمن

شابیا مانتو ، سخنگوی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد روز جمعه در سوئد اعلام کرد، از یک هزار و 478 کشته و زخمی غیرنظامی طی سه ماه اوت تا اکتبر، 33 درصد آنها را زنان و کودکان تشکیل می دهند و در مجموع طی این مدت 217 زن و کودک کشته و 268 تن دیگر نیز زخمی شدند.

سخنگوی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد گفت، این آمار به معنای آن است که به طور متوسط در هر هفته 123 غیرنظامی در یمن کشته شده اند.

طبق آمار سازمان ملل متحد که سخنگوی کمیساریای عالی پناهندگان نیز آن را تکرار کرده است بیش از 65 هزار یمنی در حمله عربستان به آن کشور زخمی یا کشته شده اند که 16 هزار تن از کشته ها غیر نظامی هستند.

چهار سال از جنگ در یمن(بدترین بحران انسانی جهان)می گذرد و هم اکنون 22 میلیون نفر که 75 درصد جمعیت این کشور را تشکیل می دهند به کمک یا حمایت نیاز دارند.

اخیرا، لُته لیچ مدیر دیدبان حقوق بشر در اتحادیه اروپا در توییتر نوشت، فرض کنید جمعیت یمن 100 نفر است، از این صد نفر 80 نفر برای ادامه حیات نیازمند کمک هستند، 60 نفر به سختی چیزی برای خوردن پیدا می‌کنند، 58 نفر به آب شرب سالم دسترسی ندارند، 52 نفر از خدمات بهداشتی محرومند و 11 نفر به شدت سوء تغذیه دارند.

مدیر دیدبان حقوق بشر در اتحادیه اروپا در پایان توییت خود خطاب به جامعه بین الملل تصریح کرد، مردم یمن 100 نفر نیستند بلکه 27 میلیون نفر هستند.

سازمان ملل متحد نیز اخیرا اعلام کرد اوضاع انسانی در یمن فاجعه بار شده است.
انتهای متن/

سه شنبه, 20 آذر 1397 ساعت 16:20

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید