خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531

هشدارهای تکراری یونیسف
کودکان گرسنه کنگو در خطر مرگ

صندوق کودکان سازمان ملل متحد در گزارش جدید خود اعلام کرد که ۴۰۰ هزار کودک در جنوب غرب جمهوری دموکراتیک کنگو گرسنه و منتظر کمک‌های بین‌المللی هستند.

به گزارش دیده بان، یونیسف در گزارش خود به ۷۷۰ هزار کودک در کشور کنگو که در آفریقای مرکزی قرار دارند و دچار سوءتغذیه هستند، نیز اشاره دارد.از این تعداد وضعیت ۴۰۰ هزار کودک گرسنه بسیار حاد است و در صورت نرسیدن کمک‌های فوری خطر مرگ آنها را تهدید می‌کند. گفته می‌شود از هر ۱۰ کودکِ زیر ۵ ساله در این منطقه، یکی مبتلا به سوءتغذیه است.

 

سازمان ملل متحد اعلام کرده که به رغم بحران حاد انسانی در کنگو کمک‌های جهانی بیشتر به مناطق دیگر جهان ارسال می‌شوند. این سازمان جهانی خبر از آوارگی ۷۵۰ هزار کنگویی داده که به کشورهای دیگر گریخته‌اند و اعلام کرده که ۵۰۰ هزار نفر نیز از کشورهای همسایه به کنگو پناه برده‌اند.

 

این اخبار تنها برای یونیسف و دیگر نهادهای مدعی حقوق بشری جنبه ای عادی پیدا کرده و با برگزاری جلسه و مذاکراتی نمایشی سعی دارند چنین بحران هایی را تنها با محکوم کردن و هشدار دادن رسانه ای نمایند و در میدان عمل هیچ اقدامی را برای رفع این چنین مواردی در دستور کار ندارند.

 

از سوی دیگر همین نهاد های مدعی حقوق بشر مواردی را در دستور کار خود قرار میدهند، به تبلیغ و تحریم آن ها چنان می پردازند که گویی دیگر موارد این چنین و در همین راستا از نظر آنان هیچ مهم نبوده و جنبه کاری برای حل بحران ناشی از آن، وجود ندارد.
انتهای متن/

شنبه, 22 ارديبهشت 1397 ساعت 09:25

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید