هدیه سعودی ها برای یمن
بدترین شرایط بحران غذایی در جهان

معاون دبیر کل سازمان ملل در امور بشردوستانه در نشست شورای امنیت تاکید کرد: یمن از بدترین شرایط بحران غذایی در کل جهان رنج می برد.

 به گزارش دیده بان، استفان اوبراین معاون دبیر کل سازمان ملل در امور بشردوستانه در نشست شورای امنیت تاکید کرد: یمن از بدترین شرایط بحران غذایی در جهان رنج می برد. وی گفت: تهدید قحطی در یمن به سبب تنش ها رو به افزایش است. مردم یمن به سبب تنش و درگیری موجود در آن کشور، در معرض قتل و محرومیت قرار گرفته اند. این اظهار نظر بدین معنی است که یمن در حال حاضر حتی بالاتر از کشورهای فقیر آفریقایی در رتبه اول بحران ایستاده است.


وی هشدار داد: قیمت مواد غذایی و سوخت در یمن به طور مرتب در حال افزایش است و اقتصاد آن کشور به سوی بحران پیش می رود.

او در ادامه افزود: کودکان یمنی به سبب بیماری‌ که می توان از آن جلوگیری کرد جانشان را از دست می دهند. دختران یمنی در سنین پایین و فقط به دلیل فشار فقر مجبور به ازدواج می شوند. یک سوم موارد ابتلا به وبا در این کشور از کودکان هستند و منتشر شدن وبا در این کشور به سبب افزایش تنش ها و در گیری هاست. راه ها و بندرها در یمن باید باز بمانند تا کمک های انسان دوستانه به این کشور برسد.

اسماعیل ولد شیخ احمد، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور یمن نیز در نشست شورای امنیت با هدف بررسی اوضاع یمن اعلام کرد، چهل درصد از خانه های شهر المخاء یمن در جنگ ویران شده است.

نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور یمن افزود: هفت میلیون غیر نظامی در یمن در معرض خطر گرسنگی قرار دارند و وبا تا الان پانصد تن را در این کشور از پای در آورده است.


وی همچنی  درباره اقتصاد یمن گفت، افق ها برای بهبود اقتصاد یمن روشن نیست.

همه اینها در حالی است که با گذشت بیش از دو سال از حمله وحشیانه سعودی ها به مردم مظلوم یمن، همچنان کشورهای غربی و آمریکا نه تنها از آنها حمایت می کنند بلکه انواع و اقسام سلاح های کشتار جمعی را نیز به عربستانی ها می فروشند.

العالم
انتهای متن/

چهارشنبه, 10 خرداد 1396 ساعت 10:58

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید