نمایش همگرایی ادیان
برگزاری اجتماع صلح مسلمانان در ایتالیا

صدها نفر از مسلمانان شهرهای رم و میلان ایتالیا برای ابراز همبستگی با قربانیان حملات تروریستی اجتماع کرده و خشونت به نام مذهب را محکوم کرده‌اند.

به گزارش دیده بان، اجتماع کنندگان با سردادن شعارهای «ما دشمن نیستیم»، خشونت و اقدامات تروریستی به بهانه و به اسم مذهب را محکوم کردند.

عبدالله رضوان، رئیس مرکز فرهنگی اسلامی شهر رم در جمع اجتماع کنندگان در این شهر گفت: «پیام (ما) روشن است، تروریسم نمی‌تواند تحت عنوان مسلمانان همه جا را هدف حمله قرار دهد. از همه جهانیان می‌خواهیم که (به این پیام) گوش فرا دهند.»

اجتماع کنندگان پلاکاردهایی در دست داشتند که روی آن‌ها نوشته شده بود: «قرآن علیه خشونت است»، «اسلام دین صلح است» و «همبستگی با قربانیان پاریس».

این اجتماع زیر بارش باران و با حضور گسترده نیروهای پلیس برگزار شد.

 30 آبان 1394 (رویترز)اجتماع «نه به نام من (اسلام)» با یک دقیقه سکوت برای قربانیان حملات تروریستی اخیر پاریس برگزار شد؛ در این حملات بیش از 130 نفر کشته و حدود 350 نفر زخمی شده‌اند.

اجتماع در شهر میلان نیز تحت تدابیر شدید امنیتی برگزار شد و اجتماع کنندگان شعار «نه به داعش» را سر دادند.

دیوید پیکاردو از انجمن کیم، سازمان حمایتی از جوامع اسلامی، خواستار درک بیشتر از اسلام معتدل در جامعۀ ایتالیا شد و گفت: «نه به تروریسم، بله به مساجد.»

در پی حملات تروریستی اخیر در شهر پاریس و افزایش نگرانی‌ها دربارۀ احتمال تکرار حملات مشابه در دیگر کشورهای اروپایی، موجی از اسلام هراسی این قاره را فرا گرفته است.
انتهای متن/

یکشنبه, 01 آذر 1394 ساعت 10:07

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید