نقض گسترده حقوق بشر در اروپا
قاچاق اعضای بدن و پناه جویان بی پناه

قاچاقچیان آن دسته از پناهجویانی را که برای رسیدن به ایتالیا پول نداشتند، می کشتند و اندام های درونیشان را در برخی بازارهای مصر می فروختند.

به گزارش موسسه راهبردی دیده بان، زندگی در شرایط بهتر همواره جزئی از آرزوهای انسانها بوده و افراد برای برآورده شدن این آرزو آلام زیادی را به خود و خانواده تحمیل می کنند به امید اینکه در کشوری ظاهرا پیشرفته و در رفاه روزگار بگذرانند. در مسیر این مهاجرت از وطن به جغرافیای جدید سختی های متعددی موجود است و علاوه بر سختی ها سودجویی غیر انسانی عده ای که از شرایط سختی مردمی بی پناه نهایت بهره را می برند و در مواردی دست به جنایت می زنند.

از جمله اینکه، پلیس ایتالیا در پی عملیاتی علیه قاچاقچیان انسان در این کشور که به دستگیر ۳۸ نفر منجر شد، اعلام کرد: قاچاقچیان آن دسته از پناهجویانی را که برای رسیدن به ایتالیا پول نداشتند، می کشتند و اندام های درونیشان را در برخی بازارهای مصر می فروختند.
افراد دستگیر شده به جرایمی چون مشارکت در جرایم با هدف کمک به مهاجرت های غیر قانونی، سوء استفاده از فعالیت مالی، مشارکت در قاچاق بین المللی مواد مخدر متهم هستند.
مرکز این قاچاقچیان در یک مغازه عطر فروشی در شهر رم بود که به گفته دادستانی پالرمو جریان پول برای سفر مهاجران غیر قانونی در آن می چرخید.
در این مغازه ۵۲۶ هزار یورو به علاوه ۲۵ هزار دلار کشف و توقیف شد. همچنین دفترچه ای شامل نام های مختلف نیز توقیف شد.
این عملیات حاصل همکاری یک نادم و قاچاقچی سابق انسان تبعه اریتره است که درسال ۲۰۱۵ دستگیر شد و از آن سال با پلیس همکاری و عملکرد قاچاقچیان انسان را تشریح می کند و در عملیات های قبلی نیز همکاری کرده است.
این قاچاقچی سابق همچنین به پلیس ایتالیا کمک کرد تا واقعه غرق شدن کشتی پناهجویان را در سال ۲۰۱۳ که در آن ۳۶۶ نفر جان باختند، بازسازی کند.
کمیسر عالی سازمان ملل برای امور پناهندگان در گزارشی اعلام کرد که شمار افرادی که تا پایان سال ۲۰۱۵ از جنگ ها و خشونت ها فرار کرده اند، به رکورد بی سابقه بیش از ۶۵ میلیون نفر رسیده است که ۹.۷ درصد بیشتر از سال ۲۰۱۴ است.
انتهای متن/

جمعه, 18 تیر 1395 ساعت 12:22

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید