توحش علیه مسلمانان انگلیسی
اسیدپاشی عاملی برای اسلام هراسی

نگرانی از موج تازه اسیدپاشی علیه مسلمانان و نقض حقوق بشر به‌عنوان عاملی برای اسلام هراسی کاربردی شد.

به گزارش دیده بان، اسلام‌ستیزی و اسلام هراسی از مهم‌ترین اهدافی است که به هر نحوی توسط افراد و گروه‌های خاصی در غرب پایه‌ریزی و انجام می‌شود. در طی اسیدپاشی‌های اخیر به‌صورت و بدن مسلمانان در لندن ترس و وحشت بر جامعه مسلمانان این کشور سایه افکنده است. تا جایی که حتی برخی از مسلمانان ساکن لندن جرات خروج از خانه‌شان را ندارند.

گفتنی است که حدود بیست روز پیش دو مسلمان هدف حملاتی مشابه قرارگرفته‌اند، و پلیس در گزارش اولیه ادعا کرد که هیچ مدرکی حاکی از انگیزه نژادی یا مذهبی در دست نیست.

در همین رابطه؛ به گزارش ایندیپندنت با انتشار خبر این اسیدپاشی، گزارش‌هایی از حملات دیگری ازاین‌دست در رسانه‌های اجتماعی منتشر شد. از جمله دریکی از آن‌ها مردی آسیایی‌تبار از تجربه خود نوشته بود: «هنگام رانندگی در منطقه تاورهملتس لندن، مهاجمی از پنجره ماده شیمیایی به روی وی پاشید. در پی آن به‌محض اینکه برای درخواست کمک از مردم از خودرو پیاده شده، مهاجم خودرویش را به سرقت برد.» دو حمله مشابه دیگر هم در «ایست‌هم» صورت گرفته است؛ زنی در ورودی خانه‌اش توسط مردی با اسید هدف حمله قرارگرفته و درنتیجه بخشی از بدنش سوخت. زن دیگری هم در منطقه «پلشت گرو» توسط یک موتورسوار هدف حمله قرارگرفته بود.

لازم به ذکر است با افزایش این حملات، ساکنان شرق لندن طی جلسه‌ای نگرانی خود را به شهردار ابراز داشتند. همزمان در رسانه‌های اجتماعی پیام‌هایی هشدارآمیز منتشرشده است. دریکی از این پیام‌ها این‌طور آمده است: «مراقب باشید به‌ویژه اگر پوستتان تیره است. به نظر می‌رسد این حملات افرادی آسیایی‌تبار یا مسلمانان را هدف قرار می‌دهد.»

محله‌های عمدتاً مسلمان‌نشین ازجمله نیوهام، بارکینگ و دگنهام، تاور هملتس، هاورینگ و ردبریج،‌ پنج محله‌ای هستند که بیشترین اسیدپاشی‌ها در آن رخ‌داده است.
انتهای متن/

شنبه, 24 تیر 1396 ساعت 10:01

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید