خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 524

چهره دیگر دموکراسی غربی
نقض حقوق زنان مسلمان در استرالیا

بر طبق آخرین مطالعات، زنان مسلمان در استرالیا بیشترین موارد نقض حقوق بشری و اسلام هراسی را شامل می‌شوند.

به گزارش دیده بان، اسلام‌ستیزی و اسلام هراسی همواره جزء مواردی بوده‌اند که معاندان این دین توحیدی در اشکال مختلف به مقابله با آن پرداخته‌اند. نتایج مطالعات در برخی از دانشگاه‌های استرالیا نشان‌دهنده آن است که زنان باحجاب، بیشترین قربانیان جرائم مربوط به مسائل اسلام‌هراسی در این کشور هستند.

در همین رابطه بر اساس تحقیقات مشترک دانشگاه چارلز استوارت (CSU) در استرالیا با همکاری آکادمی پژوهش و علوم اسلامی و شورای تنوعات دینی و فرهنگی این کشور، زنان مسلمان باحجاب بیشترین قربانی حملات ناشی از اسلام‌هراسی در استرالیا هستند.

این آمار همچنین نشان می‌دهد که، 243 مورد از حوادث ناشی از اسلام هراسی در فاصله سال‌های 2014 تا 2015 را موردبررسی قرار داده که نشان می‌دهد در 68 درصد موارد، قربانیان را زنان تشکیل می‌دهند.

از دیگر نتایج این پژوهش، از هر 5 زن قربانی، چهار نفر محجبه بوده‌اند. همچنین از هر 10 زن که مورد آزار و اذیت با منشاء اسلام‌هراسانه قرارگرفته‌اند، 3 تن در حین آزار کودکانی همراه خود داشته‌اند.

گفتنی است، 48 درصد حملات ناشی از اسلام‌هراسی در اماکن عمومی اتفاق افتاده و واکنش شاهدان نسبت به واقعه در سطح پایینی بوده است و تنها به یک مورد از هر 4 حمله واکنش نشان داده‌اند.

این در حالی است که سازمان‌های حقوق بشری بین‌المللی تنها در حد شعار به نقض حقوق بشر در مواردی می‌پردازند که شامل کشورهای هدف برای اقدامات دیگری در خصوص اهداف معاندان ادیان توحیدی است.

 
انتهای متن/

چهارشنبه, 21 تیر 1396 ساعت 09:50

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید