مقاومت یمن ادامه دارد
بمباران بیمارستان، سرپوشی بر کشتار کودکان یمنی

وزارت بهداشت یمن با محکوم کردن حملات هوایی رژیم آل سعود به بیمارستان های یمن، تأکید کرد که هدف این اقدام انتقام گیری از انتشار گزارش های سازمان پزشکان بدون مرز درباره جنایات ائتلاف یعودی علیه کودکان یمنی است.

به گزارش دیده بان، وزارت بهداشت یمن حملات ائتلاف متجاوز عربی - آمریکایی به سرکردگی عربستان سعودی به بیمارستان "عبس" در استان حجه را محکوم کرد.
یک منبع در وزارت بهداشت یمن در این باره گفت: "براساس آمارهای اولیه، بر اثر بمباران بیمارستان پزشکان بدون مرز، بیش از 20 نفر شهید یا زخمی شدند که شماری از قربانیان را کارکنان و کادر خارجی این بیمارستان تشکیل می دهند".
این منبع افزود: "حمله ائتلاف متجاوزان به بیمارستان، جنایتی برخلاف تمامی قوانین و پیمان های بین المللی و انسانی است. بیمارستان عبس تنها بیمارستان ارائه کننده خدمات پزشکی در منطقۀ میان استان الحدیده تا شهر میدی بود و پس از هدف قرار گرفتنِ بیشتر مراکز درمانی از سوی بمب افکن های عربستانی، هزاران بیمار و زخمی را مداوا کرده بود".
این منبع یمنی گفت: "هدف قرار دادن بیمارستان مذکور باعث به وجود آمدن فاجعه ای بهداشتی برای مردم این منطقه و اطراف آن خواهد شد".
وی هدف متجاوزان از حمله به بیمارستان سازمان پزشکان بدون مرز در یمن را تلاش برای جلوگیری از افشاگری کارکنان این بیمارستان درباره حمله به مدرسه ای در استان صعده و کشتار کودکان دانست و از جامعه بین الملل و سازمان های بشردوستانه خواست تا برای متوقف کردن این تجاوز وحشیانه به یمن که زیرساخت ها و امکانات بهداشتی و درمانی این کشور را هدف قرار داده است، تلاش کنند.

العالم
انتهای متن/

سه شنبه, 26 مرداد 1395 ساعت 09:04

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید