خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 525

مقاومت ملت آزادی خواه بحرین و تداوم عجز و ناتوانی آل خلیفه

مرکز حقوق بشر بحرین در گزارش هفتگی خود از دستگیری 17 تن از جمله 6 کودک که از 20 تا 26 فوریه (2 تا 8 اسفند) و همچنین سلب تابعیت 8بحرینی دیگر خبر داد و این آمار در حالی است که از دو روز گذشته و در آستانه برپایی دادگاه شیخ عیسی قاسم، روحانی عالیقدر شیعیان این کشور، مناطق شیعه نشین بحرین شاهد تظاهرات مسالمت آمیز شیعیان است.

به گزارش دیده بان، مرکز حقوق بشر بحرین در گزارش خود به برگزاری 129 راهپیمایی در 40 منطقه بحرین اشاره کرده که از این تعداد 26 مورد آن از سوی نیروهای امنیتی رژیم آل خلیفه سرکوب شده است.


در حالی که تظاهرات مسالمت آمیز روزهای اخیر دهها هزار کفن پوش در 48 منطقه بحرین در اعتراض به محاکمه شیخ عیسی با قدرت پیگیری می شود، رژیم آل خلیفه با اقدامات غیرقانونی و ضد حقوق بشری خود به سرکوب حقوق مصرح شهروندی شیعیان این کشور ادامه می دهد.


تظاهرات کنندگان با عبور از خیابان های شهرهای مختلف این کشور و در دست داشتن عکس هایی از شیخ عیسی قاسم رهبر عالیقدر خود و پلاکاردهایی در محکومیت توهین به وی، اهانت رژیم آل خلیفه به شیعیان را به شدت محکوم کردند.


تداوم برخورد سرکوب گرایانه رژیم آل خلیفه با شیعیان موجب شده است تا دیده بان حقوق بشر ضمن انتقاد و هشدار به دولت بحرین در تصویب قانون محاکمه غیر نظامیان در دادگاه نظامی اعلام کند که این قانون نقض آشکار قوانین بین المللی و مخالف حقوق بشر است.


در این فضای سراسر استبداد و اختناق، رژیم آل خلیفه در اقدامی دیگر، محاکمه شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین را به 15 آوریل 2017 (26 فروردین) موکول کرد. این سومین باری است که محاکمه شیخ عیسی قاسم در پی اعتراض های گسترده مردم بحرین علیه بازداشت و محاکمه غیرقانونی ایشان به تعویق می افتد و همین امر نگرانی های زیادی را برای شیعیان به همراه داشته است.


حقیقت آن است که مجموعه اقداماتی که تاکنون از سوی رژیم آل خلیفه و بر خلاف قوانین مصرح بین المللی، در عرصه داخلی این کشور رخ داده است، حاکی از آن است که این رژیم با تشدید رویکردهای امنیتی، اعمال محدودیت و ایجاد فشار بر رهبران مذهبی و اعدام زندانیان سیاسی، مسیر را برای هرگونه مذاکره و گفت وگوی سیاسی روز به روز مسدود و این کشور را به سمت یک انسداد کامل سیاسی و امنیتی کشانده است و همین امر بر شدت اعتراضات قانونی شیعیان انقلابی افزوده است.


در این میان، شیعیان بحرین با اتکا بر الطاف الهی و اراده مستحکم خود و نیز با تاسی از آموزه ها و معارف دینی و سیاسی تشیع به مبارزات قانونی خود علیه رژیم مستبد آل خلیفه ادامه داده و در مسیر مقدس خود، با شتاب روزافزون حرکت می کنند.


جریان درس آموز تاریخ به خوبی نشان داده که استبداد و انسداد سیاسی در یک جامعه انسانی راه به جایی نخواهد برد و در نبرد قانون علیه بی قانونی و حق علیه ظلم، این رویکرد حق طلبانه است که به پیروزی می رسد.


فریاد مقاومت در بحرین طنین انداز است و امروز با وجود تهدیدهای امنیتی آل خلیفه، هزاران تن از مردم، کفن پوش در خیابان ها علیه سیاست های ضد دینی رژیم آل خلیفه شعار می دهند و به جهاد انقلابی خویش علیه این رژیم ادامه می دهند و این در حالی است که شکست این اراده مردمی و روحیه مثال زدنی شیعیان، ممکن نیست و این امر به وضوح نشان از عجز و ناتوانی رژیم آل خلیفه دارد.
انتهای متن/

چهارشنبه, 11 اسفند 1395 ساعت 11:34

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید