خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531

محکومیت شورای حقوق بشر
خروج آمریکا به دلیل مواضع مغرضانه علیه اسرائیل

آمریکا این نهاد را به ریاکاری، بی اعتنایی به نقض حقوق بشر در برخی کشورها از جمله ایران و اتخاذ مواضع مغرضانه علیه اسرائیل متهم کرده است.

به گزارش دیده بان، در راستای اقدامات اخیر رئیس جمهور آمریکا در زمینه بدعهدی ها و تصمیم گیری های عجیب و بی خردانه مانند خروج از برجام و... این بار خروج از شورای حقوق بشر را مطرح می کند.این در حالی است که نیکی هیلی با بهانه اینکه شورای حقوق بشر به خاطر خودداری از محکومیت 'نقض فاحش حقوق بشر' در ونزوئلا، کوبا و ایران اعتباری ندارد، اجرایی می شود.

 

اما در واقعیت مواضعی که این نهاد علیه اقدامات وحشیانه این رژیم اتخاذ کرده خود بهترین دلیل برای خروج آمریکا به عنوان بزرگترین مدعی دروغین حقوق بشر در دنیا است.جالب اینکه نیکی هیلی دلایل خروج کشورش را به اغتشاشات گذشته در ایران و ونزوئلا ربط میدهد و اینکه این شورا در این زمینه هیچ واکنشی نشان نداده است.

 

واقعیت خروج امریکا و اصلی ترین بهانه در این قسمت از سخنان نیکی هیلی عنوان می شود:

«شورای حقوق بشر را به "خصومت تمام نشدنی" با اسرائیل متهم کرد و گفت این نهاد در سال میلادی جاری پنج قطعنامه علیه اسرائیل تصویب کرده است "بیش از پنج برابر تعداد قطعنامه هایی که در مجموع علیه کره شمالی، ایران و سوریه به تصویب رسانده است.»

 

در نتیجه اعلام این تصمیم از سوی آمریکا، این کشور با چهره ای حق به جانب سعی دارد علاوه بر نقض حقوق بشر در کشورهای مختلف و همچنین در خصوص شهروندان خود، همچنان خود را جدا از مجامع بین المللی قرار داده و به اقدامات ضد بشری خود در زمینه های مختلف ادامه دهد.

 

از سوی دیگر حقوق بشری که آمریکا از آن یاد می کند و تنها برای مسائل سیاسی آن را مطرح می کند شامل رفتارهای وحشیانه این کشور با مهاجران، فقرای این کشور، و ... نبوده و تنها شامل زندانیان سیاسی و سرکردگان فرقه هایی است در کشورهای هدف که همگی از سوی همین کشور طراحی، تقویت، حمایت و اجرایی شده اند، است.
انتهای متن/

چهارشنبه, 30 خرداد 1397 ساعت 09:03

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید