خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531

محکومیت بن سلمان توسط سنای آمریکا

باب کورکر سناتور جمهوری خواه در نظر دارد طرح قطعنامه ای را ارائه دهد که که در آن «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان را مسئول قتل «جمال خاشقچی» ستون نویس واشنگتن پست معرفی می کند .

به گزارش موسسه دیده بان و به نقل ازسایت هیل، رئیس کمیته روابط خارجی سنا اظهار داشت: این قطعنامه محمد بن سلمان را مسئول قتل جمال خاشقچی معرفی می کند، این بیانیه از سوی جمهوری خواهان است. این قطعنامه محکومیت محکمی علیه ولیعهد سعودی است و آنها را مسئول قتل یک روزنامه نگار معرفی می کند.
کورکر امیدوار است که روز سه شنبه بتواند با کنار گذاشتن روال معمول کمیته روابط خارجی، قطعنامه را مستقیما به صحن سنا ببرد. این سناتور ایالت تنسی اظهار داشت: امیدوارم که سنا حمایت گسترده ای از آن به عمل آورد. تصور می کنم که این اتفاق خواهد افتاد.
هفته گذشته سناتور جمهوری خواه «لیندسی گراهام» نیز از سوی شماری از سناتورهای جمهوری خواه و دموکرات قطعنامه ای را ارائه کرد که بن سلمان را در قتل خاشقچی «همدست» معرفی می کند.
«کریس مورفی» سناتور دموکرات، «مایک لی» سناتور دموکرات و «برنی سندرز» سناتور مستقل هم قطعنامه مشترکی ارائه کرده اند که هدف آن پایان دادن به حمایت آمریکا از تجاوز سعودی ها و ائتلاف عربی تحت سرکردگی ریاض به یمن است. انتظار می رود سنا روز چهارشنبه این قطعنامه را بررسی کند.
در حالی که آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در گزارشی اعلام کرد که بن سلمان مستقیما مسئول قتل خاشقچی است، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا این گزارش را رد کرده است.
خاشقچی دوم اکتبر (دهم مهر) در حالی که برای دریافت مدارک مربوط به ازدواجش به کنسولگری عربستان در استانبول رفته بود، توسط عوامل سعودی کشته شد.
انتهای متن/

سه شنبه, 20 آذر 1397 ساعت 15:11

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید