فشار به مسلمانان در فرانسه
اصرار پلیس فرانسه بر عریانی زنان مسلمان!

مامور پلیس فرانسه وقتی سیام از کشف حجاب سرباز زده، برگه جریمه‌ای به مبلغ ۱۲ دلار و ۴۵ سنت برای او نوشته است.

به گزارش دیده بان، مسئله حجاب ستیزی در کنار رویکرد حجاب ستیزی در روزهای اخیر خبرهای فراوانی را در فرانسه به خود اختصاص داده است.

اصرار فرانسوی ها به عریانی و حمله به حجاب دستاویزی برای فشار گسترده به مسلمانان شده است و این در حالی است که فرانسه به عنوان مهد آزادی عقیده و حامی حقوق بشر در جهان معرفی می شود!

در خبرهای آمده است،یک زن فرانسوی مسلمان  به علت داشتن حجاب در سواحل کن جریمه شده و همچنین با او به علت نژاد، مذهب و قومیتش 'بدرفتاری' شده است.

این زن متولد شهر تولوز فرانسه که تنها با نام سیام از او یاد شده گفته در حالی که با دو فرزند خود در ساحل قدم می‌زده سه مامور پلیس به او گفته‌اند پوشش او "صحیح" نیست.

او گفته: "من قصد شنا کردن نداشتم و فقط پاهایم را در آب کنار ساحل گذاشته بودم."

آن طور که این زن مسلمان فرانسوی به رسانه‌ها گفته بعد از نزدیک شدن او به دریا، یک مامور پلیس به او سوی او آمده و از او پرسیده آیا از قوانین جدیدی که در مورد سواحل کن وضع شده باخبر است و وقتی سیام در جواب به او گفته خیلی این خبر را دنبال نکرده، مامور پلیس به او گفته برای شنا کردن در سواحل کن باید "پوشش مناسب" بر تن داشته باشد.

به گفته سیام، سپس مامور پلیس به او گفته اجازه دارد در ساحل بماند اگر روسری‌اش را طوری ببندد که شبیه "هِدبَند" (سربند) جلوه کند و وقتی سیام از این کار سرباز زده، پلیس برگه جریمه‌ای به مبلغ ۱۲ دلار و ۴۵ سنت برای او نوشته است.
انتهای متن/

چهارشنبه, 03 شهریور 1395 ساعت 10:40

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید