خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531

دیده بان حقوق بشر اروپا و مدیترانه:
صهیونیست ها ناقض حقوق کودکان فلسطینی هستند

درگزارش اخیر دیده بان حقوق بشر اروپا و مدیترانه به این موضوع اشاره شده است که اسرائیل با محاصره نوار غزه حقوق کودکان فلسطینی را نقض کرده است.

به گزارش دیده بان، از ابتدای اشغالگری صهیونیست ها در خصوص اراضی اشغالی و کشتار و آزار و اذیت فلسطینی ها، همچنین منع آمد و شد و قانون های مختلف برای بیت المقدس و کرانه باختری رود اردن و ... که همگی نقض حقوق بشر و حقوق انسانی شهروندان فلسطینی در سرزمین مادری را به همراه داشته و در طی این سال ها تنها با محکوم نمودن این جنایات از سوی مدعیان حقوق بشر همراه بوده است، سازمان دیده بان حقوق بشر اروپا و مدیترانه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: "کودکان غزه در 11 سال گذشته که این منطقه توسط اسرائیل تحت محاصره قرار دارد، دچار مشکلات جدی در مورد کمبود مواد غذایی بوده و از خدمات بهداشتی و آموزش محروم هستند".

در ادامه این بیانیه با اشاره به نقض صریح حقوق کودکان که در قوانین بین المللی تضمین شده از سوی اسرائیل، آمده است: "بازداشت کودکان فلسطینی توسط اسرائیل افزایش یافته است. تعداد کودکان بازداشت شده ماهانه به بیش از 150 تن می رسد".

گفتنی است در زندان های اسرائیل نزدیک به 7 هزار فلسطینی محبوس هستند که 300 نفر از آنها کودک هستند. از سال 2006 در پی پیروزی حماس در انتخابات، نوار غزه تحت محاصره اسرائیل قرار دارد.

این در حالی است که صهیونیست ها جدای از جنایات وحشیانه خود نسبت به کودکان فلسطینی، دچار ترس و وحشت بوده و با زندانی کردن و عدم دسترسی به امکانات اولیه برای آن ها سعی در کنترل اوضاع داشته و نهاد هایی که داعیه دار حقوق بشر و مدافع آن خود را معرفی می کنند یا سکوت کرده و یا تنها در حد حرف و رفع تکلیف آن را محکوم ! می نمایند.
انتهای متن/

شنبه, 27 آبان 1396 ساعت 10:08

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید