خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531

عرصه دیپلماسی شهری
تعریف جدید غرب از حقوق بشر

غرب و مدعیان دروغین حمایت از حقوق بشر، حقوق بشری را تعریف نموده اند که تنها شامل جاسوسان و متهمان امنیتی و رهبران فرقه ای و... می شود.

دبیرکل مجمع مجالس آسیایی و مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره انجمن ایرانی همکاری با یونسکو در گفتگویی با دیده بان مطرح کرد:

ما باید دیپلماسی شهری در عرصه بین المللی در جهت موارد مربوط به حقوق بشر برای جمهوری اسلامی ایران را فعال تر از گذشته اجرایی کنیم و در سطوح دو و چند جانبه شاهد حضور شهرهای ما در عرصه های بین المللی باشیم.

نهاد های تخصصی کشور ما در زمینه حقوق بشر فعالیت های مختلفی داشته اند و در عرصه بین الملل بخصوص در بخش مربوط به خانواده های ترور گزارش های مختلفی در دسترس بوده و اکنون به صورت مختصر اگر بخواهیم به این موضوع مهم بپردازیم آنگونه که شایسته و بایسته برای این پدیده باشد ما اقدامات خاصی را شاهد نبودیم.

محمد رضا مجیدی در ادامه سخنان خود به این مورد اشاره کرد که شاید هم در سطح ملی آن طور که باید در زمینه خانواده های شهدای ترور و قربانیان این حوادث معرفی زیادی نبوده و لازم است بیش از پیش در جوامع بین المللی و به ویژه در حوزه های حقوق بشری از این منظر هم موضوع شهدای عزیز ما را در حوزه ترور و اقدامات تروریستی بر علیه کشورمان و مهمتر اینکه ایران قربانی اصلی ترور بوده است، طرح موضوع شود زیرا بازماندگان شهدای ترور هم حقوق مسلم و خاص خودشان را دارند و استیفای این حقوق هم یکی از وظایف مهمی است که نهادهای حقوق بشری ملی و بین المللی باید آن را در دستور کار قرار دهند و به آن توجه نمایند.

وی در ادامه اظهار داشت؛ لازم به ذکر است پیگیری های انجام شده نه تنها بی تأثیر نبوده بلکه نیاز به همت و اراده بیشتری در جهت پیگیری های بعدی در این زمینه است، و به طبع همین وضعیت می تواند پاسخ کوبنده ای برای مدعیان دروغین حقوق بشر در غرب به حساب آید.

در پایان دکتر مجیدی چنین ابراز داشت؛ از آنجایی که غرب و مدعیان دروغین حمایت از حقوق بشر در حال حاضر نه تنها از چنین مواردی سخن نمی گویند بلکه حقوق بشری را تعریف نموده اند که تنها شامل جاسوسان و متهمان امنیتی و رهبران فرقه ای و... می شود و در این محدوده هیچ مورد دیگری از دید آن ها به عنوان حقوق از دست رفته و نقض حقوق بشر بحساب نمی آید.
انتهای متن/

سه شنبه, 03 بهمن 1396 ساعت 10:54

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید