خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531

شعارهای حقوق بشری آمریکا
برخورد ضدبشری و غیرانسانی با مهاجرین

سخنگوی دستگاه دیپلماسی گفت:حقوق بشر در آمریکا شعار، اهرم و حربه سیاسی برای برخورد با سایر کشور‌ها محسوب می‌شود.

به گزارش دیده بان، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به حقوق بشر آمریکایی و ادعاهای گزاف کاخ سفید در این زمینه، اظهار کرد: جدید ترین رفتار آمریکا در زمینه حقوق بشر را می توانیم در برخورد با مهاجرین مشاهده کنیم که کودکان را از خانواده هایشان جدا می کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه بیان کرد: آنچه که امروز در برخورد دولت آمریکا با مهاجرین شاهد هستیم، یک رفتار ضدبشری و غیرانسانی محسوب می شود که در برخی گروه‌های جاهلی و افراطی قبلا دیده شده است، به طوریکه آنها با زندگی فرقه گرایانه فرزندان را از پدر و مادر خود جدا می‌کردند.

وی ادامه داد: اگرچه دونالد ترامپ تحت فشار افکار عمومی جهان مجبور شد تا حدی رفتار خود را تغییر دهد، اما نهایتا کودکان را به درون زندان‌ها منتقل کردند که این امر یک جفا و ستم نابخشودنی تعریف می‌شود.

قاسمی با اشاره به خروج آمریکا از کمیته حقوق بشر سازمان ملل متحد، افزود: ما نسبت به عملکرد این کمیته انتقاداتی را داریم، چراکه بخشی از نابسامانی های موجود ناشی از استانداردهای دو گانه ای است که این نهاد در مورد رفتار کشورها اعمال می کند و خود ایالات متحد آمریکا نقش غیر قابل انکاری را در این زمینه داشته است.

وی اضافه کرد : این رفتار نشان می‌دهد، ایالات متحد آمریکا به واقع نمی تواند با پیمان‌ها و معاهدات بین‌المللی سازگاری داشته باشد و اقداماتی که طی چند وقت اخیر توسط دونالد ترامپ صورت گرفته حاکی از این امر است که بین‌المللی ستیزی، پیمان‌ستیزی و تلاش برای خروج از زیر بار تعهدات به اصل اساسی رفتار کاخ سفید بدل شده‌است، به طوریکه ترامپ در مورد معاهده پاریس، برجام، نفتا و دیگر موارد رفتار منحصربه فردی را از خود به نمایش گذاشته است.

قاسمی با بیان اینکه در گذشته نیز ما شاهد رفتار های این چنینی از سوی دولت آمریکا بوده‌ایم به طوری که روسای جمهوری قبلی کاخ سفید خروج از یونسکو و عدم پرداخت سهمیه به این سازمان را در دستور کار خود قرار داده بودند، افزود: این گریزپایی و دوری جستن از مسئولیت‌های بین‌المللی در رفتار آمریکا مشهود است و ایالات متحده سعی می‌کند با سیاست‌های یکجانبه گرایانه اهداف و نظرات خود را بر سازمان‌های بین‌المللی و دیگر کشورها تحمیل کند، در حالیکه مقبول جامعه جهانی و دولت‌های دیگر نیست.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی تصریح کرد: حقوق بشر در سیاست آمریکا یک شعار، اهرم و حربه سیاسی برای برخورد با سایر کشورها محسوب می شود. اگر سیاست‌های آمریکا در رابطه با کشورهای دیگر را بررسی کنیم، خواهیم دید که بر رفتارهای دوگانه و نقض حقوق بشر از سوی این دولت نقد زیادی وارد است.

 
انتهای متن/

دوشنبه, 11 تیر 1397 ساعت 11:57

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید