شایعه سازی سعودی ها
تکذیب مذاکره میان انصارلله یمن و عربستان

علی رغم انتشار برخی اخبار شایعه ساز در رسانه‌های عربی، انصارالله یمن هرگونه مذاکره با عربستان سعودی  را به شدت رد کرد.

 به گزارش دیده بان به نقل از رای الیوم، انصارالله یمن در بیانیه‌ای برخی اخبار منتشره درباره مذاکرات محرمانه با عربستان درباره پایان جنگ در این کشور را رد کرد.

یکی از رهبران این جنبش گفت که محمد عبدالسلام هیچ دیداری با مسئولان عربستانی در مسقط نداشته است.

پیشتر دو دیپلمات یمنی که خواستند نامشان ذکر نشود به خبرگزاری رویترز گفتند، محمد عبدالسلام، سخنگوی انصارالله برای حل درگیری یمن به صورت مستقیم با مقامات عربستان در عمان وارد گفت‌وگو شده است و رایزنی‌هایی میان دو طرف بدون حضور نماینده‌ای از دولت مستعفی یمن انجام شده و این نشانگر "تمایل انصارالله و ائتلاف عربی نسبت به توافق کامل است".

آن دو مدعی شدند، این مذاکرات حدود دو ماه است که انجام می‌شود و هدف از آن همزمان با رسیدن نماینده جدید سازمان ملل در یمن دستیابی به یک راه حل است.

این منابع گفتند هنوز میزان پیشرفت محقق شده در این مذاکرات مشخص نیست و آخرین دور از مذاکرات صلح میان انصارالله و دولت یمن تحت نظارت سازمان ملل در ماه اوت ۲۰۱۶ بود و این مذاکرات و دو مذاکرات پیشین در سوئیس هیچ موفقیتی در پی نداشت و بدون حضور نماینده عربستان برگزار شد.

همچنین یک منبع مسؤول در ائتلاف عربی ورود عربستان به مذاکرات با انصارالله را رد کرد و گفته است انتشار این اخبار صحت ندارد.

عربستان از سه سال پیش تا کنون به بهانه بازگرداندن رئیس جمهور سابق و فراری یمن، مشغول بمباران این کشور است که بر اثر این جنگ تا کنون بیش از 10 هزار یمنی کشته شده‌اند.




انتهای متن/

شنبه, 26 اسفند 1396 ساعت 08:49

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید