خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531

سکوت جهانی مدعیان حقوق بشر
تشدید درگیری میان معترضان و مزدوران آل خلیفه

همزمان با سالروز انقلاب 14فوریه، مزدوران رژیم آل خلیفه با سرکوب تظاهرکنندگان، خساراتی را به اموال و دارایی های مردم وارد کردند.

به گزارش دیده بان به نقل ازمنابع بحرینی، همزمان با سالروز انقلاب 14 فوریه و ادامه تظاهرات ها در سراسر بحرین، درگیری های شدیدی میان نیروهای انقلابی و مزدوران رژیم منامه درگرفت.

 

براین اساس، مردم بحرین با تعطیلی فعالیت های خود و از سرگیری تحرکات مسالمت آمیز، هفتمین سالروز انقلاب 14 فوریه در این کشور را گرامی داشتند. این در حالی است که نقض حقوق بشر به شدت در بحرین حکم فرما شده است و در طی درگیری تظاهرکنندگان با نیروهای آل خلیفه این موضوع تشدید شده است.

 

این در حالی است که انجمن حقوق بشر بحرین مدتی قبل همچنین به نقض آزادی تردد افراد به‌خاطر تداوم محاصره امنیتی منطقه دراز از یک سال و نیم پیش تاکنون اشاره کرد. این انجمن در گزارش خود همچنین به بازداشت خانگی آیت الله شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین از نزدیک به 9 ماه پیش ــ بدون وجود هرگونه حکم قضایی یا اداری ــ اشاره کرد و افزود: در این مدت، دویست شهروند بحرینی به‌خاطر مسائل مربوط به آزادی بیان و تجمع مسالمت‌آمیز توقیف شدند و 342 محتوای رسانه‌ای در راستای نفرت‌افکنی (علیه شیعیان) از رسانه‌های حکومتی پخش شد. 81 مورد بازداشت و بدرفتاری از جمله علیه چهار زن و هفت کودک و یک طفل شیرخوار در طول ماه ژانویه صورت گرفت.
انتهای متن/

چهارشنبه, 25 بهمن 1396 ساعت 11:01

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید