سفر محرمانۀ وزیر صهیونیست به ابو ظبی !
بستر رسمی شدن رابطه کشورهای عربی با اسرائیل

ژوزیر انرژی رژیم صهیونیستی در سفری محرمانه به "ابوظبی" مذاکراتی را با مسؤولان در خصوص "مسائل مشترک" انجام داد.

به گزارش دیده بان، کانال 2 رژیم صهیونیستی در گزارشی فاش کرد "یوال اشتاینتز" در روزهای اخیر تحت تدابیر شدید امنیتی به امارات رفت تا با مسؤولان ابوظبی درخصوص "منافع مشترک دو جانبه" گفتگو کند.
بر اساس این گزارش، این وزیر صهیونیست در مذاکرات خود امکان گشودن نمایندگی اسرائیل در ابوظبی و دیگر کشورهای عربی را بررسی کرد.
کانال 2 رژیم صهیونیستی تأکید کرد که اشتاینتز از صحبت درخصوص این موضوع خودداری کرد.
چند ماه قبل هم "دوری گلد" مدیرکل وزارت امورخارجه رژیم صهیونیستی در سفری به ابوظبی در نشستهای انرژی تجدیدپذیر شرکت کرد. این وزیر صهیونیست نیز در آن سفر امکان گشودن نمایندگی دیپلماتیک اسرائیل در ابوظبی را بررسی کرد.
رسانه‌های رژیم صهیونیستی در نوابمر گذشته اعلام کردند که این رژیم برای نخستین بار نمایندگی دیپلماتیک رسمی خود را در امارات افتتاح می کند.
گلد 3 روز در ابوظبی ماند و بر اساس گزارش روزنامه صهیونیستی "هاآرتص" رامی حتان به عنوان رئیس نمایندگی جدید تعیین شد و احتمالا برای شرکت در مراسم رسمی افتتاحیه به ابو ظبی سفر خواهد کرد.
هاآرتص خاطرنشان کرد که تماسها برای گشودن نمایندگی سالها محرمانه بود، به همین دلیل اسرائیل در سال 2009 از ایجاد مقر آژانس بین المللی انرژی تجدیدپذیر در ابوظبی به جای آلمان حمایت کرد. رژیم صهیونیستی عضو این آژانس است.

 
انتهای متن/

سه شنبه, 29 دی 1394 ساعت 13:30

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید