خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531

سرویس های امنیتی عربستان
بازداشت فعالان حقوق بشر درخصوص روابط با اسرائیل

منابع خبری و فعالان فضای مجازی در عربستان سعودی از موج جدید بازداشت فعالان حقوق بشر و مخالفان عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی در این کشور خبر دادند.

به گزارش دیده بان فعالان حقوق بشر بار دیگر در برابر دستگاههای امنیتی عربستان خود دچار نقض حقوق بشر شده اند.به نقل از القدس العربی، فعالان فضای مجازی در همین زمینه اعلام کردند: نیروهای سعودی روز پنج شنبه عده دیگری از شخصیت های جدید این کشور از جمله فعالان مرد و زن حقوق بشر در این کشور و مخالفان عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی نظیر دکتر محمد الربیعه، ابراهیم المدیمیغ و فعالان زن حقوق بشر از قبیل لجین الهذلول، عزیزه الیوسف ، ایمان النفجان و نوره فقیه را بازداشت کردند.

از سوی دیگر «عبدالله الغامدی» فعال سعودی مقیم انگلیس نیز در این باره گفت: نیروهای سعودی همچنان به بازداشت مادر و برادرش ادامه می دهند و بیش از پنجاه روز است که به خانواده وی اجازه دیدار با آنها داده نشده است.

الغامدی مارس گذشته اعلام کرده بود که سرویس های امنیتی عربستان مادر بیمارش را به همراه برادر کوچکترش در شهر جده بازداشت کرده اند و هدف از بازداشت آنها باج گیری و فشار بر آنها بوده است.

بعد از نمایش رسانه ای عربستان در عادی سازی مواردی که آن ها را با آزادی حقوق بشر مخالف می دانست و شهروندان را تحت فشار های حقوق بشری قرار میدهد، بار دیگر سرویس های امنیتی این کشور موج تازه ای از نقض حقوق بشر را در برابر فعالان این حوزه و مخالفان عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را اعمال کرده اند.
انتهای متن/

شنبه, 29 ارديبهشت 1397 ساعت 11:41

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید