سرویس اطلاعاتی سعودی، حلقه وصل تروریست ها و عناصر حقوق بشری
علت سکوت عاصمه جهانگیر نسبت به شهادت مرزبانان ایرانی

 حال عاصمه جهانگیر نیز همان مسیر را طی می کند و با حمایت سعودی ها نسبت به جنایات این رژیم در کشورهای مختلف و موضوعات مربوط به ایران سکوت کرده است.

به گزارش دیده بان، چهارشبنه هفته اخیر خبری که در صدر اخبار کشور قرار گرفت شهادت 10 مرزبان ایرانی توسط گروهک جیش الظلم بود که این جنایت در منطقه میل 100 نوار مرزی میرجاوه صورت گرفت.

مرکزاطلاع رسانی پلیس در این راستا اعلام کرد: «درحین گشت زنی مرزبانان منطقه میرجاوه، متاسفانه تعدادی از تروریست‌ها از داخل خاک پاکستان، مرزبانان را با استفاده از سلاح های دوربرد به شهادت رساندند.»

خبر شهادت این مرزبانان مظلوم با سکوت مرگبار مجامع بین المللی و حقوق بشری و خصوصاً جریانی است که تحت عنوان گزارشگر ویژه امور حقوق بشر مربوط به ایران فعالیت می کند.

حال واکاوی ای کوتاه از چرایی سکوت مدعیان حقوق بشر در اینباره پرده بر می دارد.عاصمه جهانگیر که چندماهی از جایگزینی اش با احمد شهید مالدیوی می گذرد، دقیقا همان مسیری را دنبال می کند که گزارش گر فاسد قبلی آن را پی می گرفت.عمده ترین علت برکناری احمد شهید فساد مالی ناشی از دریافت رشوه و برگزاری جلسات بیرونی خارج از سازوکارهای سازمان ملل بود.

یکی از این جلسات که افشای آن ضربه جدی ای به تیم حقوق بشری ضد انقلاب زد، افشای نشست احمد شهید با عوامل سعودی در حاشیه شورای حقوق بشر سازمان ملل در هتل رویال شهر ژنو بود.

 

13940809000912_PhotoL.jpg

 

افشای تصاویر و جزئیات این نشست، پس از گزارشات متعدد رسانه ای، برگی از نقش آفرینی سعودی ها در حضور پشت پرده در فعالیت های پوششی مربوط به حقوق بشر در ایران بود.

حال عاصمه جهانگیر نیز همان مسیر را طی می کند و با حمایت سعودی ها نسبت به جنایات این رژیم در کشورهای مختلف و موضوعات مربوط به ایران سکوت کرده است.

سکوت معنادار جریان حقوق بشری ضد انقلاب دقیقا در پازل تعریف شده سرویس اطلاعاتی سعودی معنا می یابد، از این حیث که تجهیز تروریستی ها برای ایجاد درگیری در مرزهای ایران به موازات خفقان حقوق بشری نسبت به کشتار مرزبانان ایرانی خودنمایی می کند.

عاصمه جهانگیر که همانند احمد شهید منابع خبری و اطلاعاتی اش را به گروه های محدود ضد ایرانی اختصاص داده است، به بهانه هایی واهی همچون اعتصاب غذای دروغین توسط عناصر خائن به کشور بیانیه صادر می کند، اما با کشته شدن 10 مرزبان مظلوم توسط آلات دست سعودی ها سکوت می کند.

گروهک موسوم به جیش العدل که مسئولیت این جنایت را بر عهده گرفت، توسط جریانى عناصر باقی مانده گروهک عبدالمالک ریگى به رهبرى فردى به نام «عبدالرحیم ملازاده» شکل گرفت که به دلایل زیر توسط سرویس جاسوسی عربستان و موساد در منطقه فعال شد:

الف: این جریان به این دلیل انتخاب شد که برخى چهره‌‏هاى تأثیرگذار این گروه حتى در زمان ریگى نیز ارتباط بیشترى با سرویس‏‌هاى اطلاعاتى آمریکا در افغانستان و پاکستان داشته‌‏اند. هم‏چنین صلاح‏‌الدین فاروقى از نزدیکان یکى از گردانندگان شبکه‏‌هاى ماهواره‌‏اى فارسى مى‏‌باشد که ارتباط علنى با برخى سرویس‏هاى اطلاعاتى کشورهاى عربى دارد.

ب: ظرفیت‏هاى اطلاعاتى، جمع‌‏آورى خبر و شناسایى اعضاى آن به نسبت دیگر گروه‏هاى منشعب‌‏شده از گروهک جندالله بالاتر بود.

ج: چشم‌‏اندازى که براى این گروه توسط سرویس‏ها اطلاعاتى انتخاب شده بود این بود که فردى که رهبرى این گروه جدید را برعهده گیرد، ظرفیت تبدیل‏‌شدن به ریگى دوم را داشته باشد.

گفتنی است، که خون شهدای مظلوم که فدای خاک ایران می شود، علاوه بر آبیاری درخت اقتدار کشور، رسوا کننده جریان هایی است که سعی دارند خود را مدافعان حقوق مردم ایران جای بزنند.
انتهای متن/

یکشنبه, 10 ارديبهشت 1396 ساعت 10:40

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید