خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531

سخنگوی سازمان انرژی اتمی در گفتگو با دیده بان:
سفارتخانه ها باید در مسئله استفاده از ظرفیت قربانیان ترور فعال بشوند

ما قربانی تروریسم هستیم و باید پرچم‌دار مبارزه با تروریسم باشیم. کار ما درگذشته سخت بود، اما الآن سخت نیست، امروز چهره طرف مقابل افشاشده است.

دکتر کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی طی گفتگویی با دیده بان، در خصوص ابعاد بین المللی بهره برداری از ظرفیت شهدای ترور بالاخص شهدای تروری هسته ای مواردی را مطرح نمود که مشروح آن را در زیر می خوانید:

وی در پاسخ به این سوال که،از ظرفیت قربانیان ترور، همچنان که سازمان انرژی اتمی نیز شهدایی در این راستا دارد، چگونه می‌توان در فضای بین‌المللی استفاده کرد، عنوان نمود:

به نظرم سؤال زیبایی مطرح کردید، من تجربه دیپلماتیک زیادی دارم ولی به نظرم شما سؤال خوب و پخته‌ای مطرح کردید، ما هزینه‌ها و قربانیان زیادی دادیم، ولی در سطح بین‌المللی به‌گونه‌ای رفتار می‌شود که به ما اتهام‌هایی می‌زنند، این روند ظلم مضاعف است و این سخن دقیق و درست است که،ما به‌عنوان قربانی تروریسم چه‌کار کنیم بتوانیم پرچم‌دار مبارزه با تروریسم باشیم و این کشورهای مدعی‌ای که عملاً به تروریسم کمک می‌کنند و تحت بهانه‌هایی همچون معارضه با سوریه، عراق و ... از آن‌ها حمایت می‌کنند، بتوانیم آن‌ها را افشا کنیم.

امروز چهره طرف مقابل افشاشده است، دیگر پنهان کردن خودشان زیر ماسک‌های حقوق بشر و حقوق بشردوستی کار سختی شده است.

وی افزود: این کار سختی است، بخشی از آن اقدام رسانه‌ای است که کار رسانه‌هایی همچون شما است و البته رسانه‌های ما هم پخته و واردشده‌اند و می‌توانند تأثیرگذار باشند و باید بخشی از حقایق گفته بشود، بحث دیگر استفاده از تریبون‌های بین‌المللی است، به‌طور مثال خود ما دو هفته دیگر در کنفرانس عمومی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی حضور داریم، سال گذشته در بیانیه بنده به‌عنوان نماینده جمهوری اسلامی به مسئله قربانیان تروریسم اشاره شد و امسال هم به این مسئله اشاره می‌کنیم. در اینجا هم ترور و هم خرابکاری مطرح است، استانکنس نت و خرابکاری صنعتی ازجمله این موارد است، این‌ها هم کارهایی غیرانسانی است و اگر در نیروگاهی دچار مشکل بشود به‌نوعی تروریسمی در ابعاد وسیعی می‌شود آن را تلقی کرد.

کمالوندی گفت: باید سازوکار مناسب تهیه شود و در این راه مبارزه کرد، مهم‌ترین کار فرهنگ‌سازی است، باید این فرهنگ را جای بیاندازیم که کشورها بدانند که این فقط به ضرر یک عده‌ای نیست و چه‌بسا به نفع آن‌ها هست . بدانند که تروریسم به ضرر همه است و در این مسئله باید سفارت‌خانه‌های ما فعال بشوند، از هر فرصت بین‌المللی باید استفاده کرد، در اینجا سازمان‌های مردم‌نهاد نیز خیلی مهم هستند.

وی اذعان کرد: ما قربانی تروریسم هستیم و باید پرچم‌دار مبارزه با تروریسم باشیم. کار ما درگذشته سخت بود، اما الآن سخت نیست، امروز چهره طرف مقابل افشاشده است، دیگر پنهان کردن خودشان زیر ماسک‌های حقوق بشر و حقوق بشردوستی کار سختی شده است، انشا الله با تلاش‌هایی که می‌شود، روندی که دنیا به سمت آن می‌رود، کار افرادی که می‌خواهند از روش‌های غیرانسانی استفاده بکنند برای رسیدن به اهدافشان، سخت و سخت‌تر می‌شود.
انتهای متن/

سه شنبه, 07 مهر 1394 ساعت 10:14

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید