سازمان عفو بین الملل
ائتلاف عربستان باید تحریم تسلیحاتی شود

سازمان عفو بین الملل خواستار تحریم تسلیحاتی ائتلاف تحت سرکردگی سعودی ها در یمن شد.

به گزارش موسسه دیده بان به نقل از سازمان عفو بین‌الملل، لین معلوف، مسئول خاورمیانه‌ای عفو بین‌الملل در واکنش به گزارش گروه کارشناسی سازمان ملل متحد در مورد یمن خواستار تحریم تسلیحاتی ائتلاف تحت رهبری سعودی شده است.

گزارش کارشناسی سازمان ملل در مورد یمن که برای نخستین بار امروز منتشر شده است، عربستان و نیروهای وابسته به ائتلاف نظامی تحت رهبری این کشور را به نادیده گرفتن زندگی شهروندان غیرنظامی و انجام جنایت جنگی در جریان جنگ علیه یمن متهم کرده است.

محدودسازی دسترسی به کمک‌های انسانی، بازداشت‌های خودسرانه و آدم ربایی در کنار بمباران مناطق مسکونی و غیرنظامی از جمله اقدامات غیرانسانی ائتلاف نظامی سعودی بوده است که در گزارش سازمان ملل به آن اشاره شده است.

مسئول خاورمیانه‌ای عفو بین‌الملل جامعه جهانی را به بررسی دقیق و فوری آن چه در یمن می‌گذرد فرا خوانده است و از آمریکا، انگلیس و دیگر کشورها خواسته است تا به هر صورتی که می‌توانند فاجعه انسانی ناشی از جنگ در یمن را پایان دهند.

لین معلوف همچنین با درخواست محدودسازی و تحریم تسلیحاتی عربستان سعودی و دیگر کشورهای مشارکت کننده در جنگ، خواستار آن شده تا اجازه دسترسی کمک‌های انسانی به مردم یمن فراهم شود.
انتهای متن/

چهارشنبه, 07 شهریور 1397 ساعت 09:49

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید