خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 525
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 528

سازمان دیده بان حقوق بشر عنوان کرد:
تکلیف دولت نیجریه در رابطه با شیعیان

دیده بان حقوق بشر در بیانیه ای،ممنوعیت اخیر فعالیت جنبش اسلامی نیجریه را از سری اقدامات سرکوبگرانه از سوی دولت ایالتی کادونا و نیروهای امنیتی نیجریه برای هدف قرار دادن این گروه توصیف کرد.

به گزارش موسسه راهبردی دیده بان، پس از گذشت حدود یکسال از کشتار وسیع شیعیان در شهر زاریا و اسارت شیخ زکزاکی نیروهای امنیتی در سایه سکوت مجامع حقوق بشری بین المللی و دولت های همواره مدعی، دیگر بار عزاداران حضرت اباعبدالله الحسین ع هدف شلیک مستقیم گلوله در نیجریه قرار گرفتند که در این حمله وحشیانه تا این لحظه 9 نفر از شیعیان عزادار به شهادت رسیده اند.

در همین رابطه سازمان دیده بان حقوق بشر این حملات به جنبش اسلامی نیجریه را محکوم کرد و از دولت این کشور خواست تا مسئولیت خشونت علیه این گروه را بپذیرد.

دیده بان حقوق بشر در بیانیه ای،ممنوعیت اخیر فعالیت جنبش اسلامی نیجریه را از سری اقدامات سرکوبگرانه از سوی دولت ایالتی کادونا و نیروهای امنیتی نیجریه برای هدف قرار دادن این گروه توصیف کرد.

در این بیانیه آمده است:حملات کنونی علیه شیعیان در پنج ایالت شمالی نیجریه از سری سرکوب هایی است که در آن نیروهای دولتی نقش اصلی را ایقا می کنند.

این بیانیه همچنین می افزاید:اقدام برای ممنوعیت فعالیت گروه شیعیان نیجریه موسوم به جنبش اسلامی نیجریه از سوی دولت ایالتی کادونا موجی از تبعیض و خشونت را علیه شیعیان در همه جای این کشور به وجود آورده است.

دیده بان حقوق بشر خاظر نشان کرد که مقامات باید اقدامات فوری برای احقاق حقوق شیعیان در زمینه های مذهبی و امنیتی انجام دهند.

این سازمان همچنین تصریح کرد که باید مشخص شود چه افراد و گروه هایی مسئول خشونت علیه شیعیان نیجریه هستند که بدترین آنها در دسامبر ۲۰۱۵ میلادی در زاریا منجر به کشته شدن ۳۴۷ نفر از شیعیان شد.

گفتنی است طی یک سال گذشته هیچ گونه اطلاع دقیقی از وضعیت جسمانی شیخ زکزاکی، رهبر شیعیان نیجریه در دسترس نیست.
انتهای متن/

شنبه, 24 مهر 1395 ساعت 13:30

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید