خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531

سازمان دیده بان حقوق بشر خطاب به فیفا:
در زمینه غصبی نمی شود بازی کرد

فیفا از برگزاری مسابقاتی که از فعالیت های تجاری این شهرک های (صیهونیست نشین) حمایت می کند، پشتیبانی می نماید اما این اقدام براساس قوانین بین المللی، غیرقانونی است.

به گزارش موسسه راهبردی دیده بان: اینکه سازمان های بین المللی اساسا شانی برای ملت ها قائل نبوده و فقط پیرو قواعد ظالمانه حاکم بر نظام بین المللی هستند موضوع جدیدی نیست. تاسف بارتر اینجاست که این نگاه یک طرفه سیاسی پای خود را به سازمان های اجتماعی و حتی ورزشی باز کرده تا آنجا که سالهاست سازمانی مثل فیفا همواره با دستبردن در آرا و یا حتی تغییر آن قبل از رای گیری بصورت مستقیم بر روند اداری و بین المللی این نهاد ورزشی تاثیر بگذارند.

سازمان دیده بان حقوق بشر، فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) را متهم کرد که از برگزاری مسابقات در شهرک های صهیونیست نشین در کرانه باختری رود اردن حمایت می کند.

این سازمان تاکید کرد: این شهرک ها، در واقع اراضی فلسطینی به سرقت رفته هستند. سازمان دیده بان حقوق بشر افزود: فیفا از برگزاری مسابقاتی که از فعالیت های تجاری این شهرک های (صیهونیست نشین) حمایت می کند، پشتیبانی می نماید اما این اقدام براساس قوانین بین المللی، غیرقانونی است.

این سازمان تصریح کرد: شش باشگاه (رژیم صهیونیستی) در شهرک هایی بازی می کنند که روی زمین هایی که فلسطینی ها در جنگ ژوئن سال 1967 میلادی در کرانه باختری صاحب آن بودند، احداث شده است و خود فلسطینی ها اجازه ورود به محل زمین های خود را ندارند. مسابقات دیگر نیز در اراضی روستاهای فلسطینی برگزار می شود که ارتش "اسرائیل" آنها را مصادره کرده و انحصارا برای استفاده (صهیونیست ها) اختصاص یافته است.

سازمان دیده بان حقوق بشر از فیفا خواست تا بازیهای باشگاههای رژیم صهیونیستی را به داخل سرزمینهای اشغالی سال 1948 میلادی منتقل کند. برپایه این گزارش، فدراسیون جهانی فوتبال این مسئله را در نشست های کمیته های اجرایی خود در روزهای 13 و 14 اکتبر آینده مطرح خواهد کرد.
انتهای متن/

سه شنبه, 06 مهر 1395 ساعت 15:16

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید