خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531

رییس بخش آزادی های دینی دیده بان حقوق بشر بحرین
رژیم بحرین در الدراز مرتکب قتل عمد شد

«شیخ میثم سلمان» فعال برجسته حقوق بشر بحرینی گفت: دیدار میان دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و پادشاه بحرین چند روز پیش از کشتار الدراز، به مثابه نوعی پوشش سیاسی و معنوی بود که به مقامات بحرین برای ارتکاب جنایت خود در منطقه الدراز قدرت داد.

به گزارش دیده بان به نقل از منامه پوست، شیخ سلمان در یک کنفرانس خبری درباره حمله خون بار رژیم بحرین به منطقه شیعه نشین الدراز بحرین گفت: اسناد و مدارکی وجود دارد که دست داشتن مقامات بحرین در جنایت قتل عمد در منطقه الدراز را ثابت می کند.

سلمان افزود: شهید محمد زین الدین در این حمله با یک گلوله پلاستیکی از ناحیه سینه مورد اصابت قرار گرفت که باعث پارگی ریه وقلب وی شد و براساس گزارش پزشکی قانونی، گلوله از فاصله ۵ متری به وی شلیک شده بود و همین موضوع قتل عمد وی از سوی سرویس های امنیتی را ثابت می کند.

وی با اشاره به اینکه شهید احمد العصفور نیز با شلیک گلوله از فاصله دو متری به شهادت رسید، یادآور شد: شهید محمدالساری نیز به همین شیوه شهید شد. شهید محمد حمدان دیگر شهید بحرینی نیز از همین مسافت مورد اصابت گلوله قرار گفت که گزارش پزشکی قانون نیز این موضوع را اثبات می کند.

شیخ سلمان با بیان اینکه این اسناد ثابت می کند که رژیم بحرین در این جنایت دست دارد و همچنین ثابت می کند که این رژیم به شیوه ای فجیع با مردمش برخورد می کند، افزود: از سازمان ملل خواسته ایم تحقیقی فوری درباره جنایت وحشیانه الدراز آغاز کند در حالی که بحرین به آن پاسخ نداده است. به گفته شاهدان عینی، رژیم بحرین همه جزئیات عملیات خود در الدراز را تصویر برداری کرده بود و بنابراین می تواند افرادی را که در قتل دست داشتند معرفی کند.

وی حکومت بحرین را مسئول کامل سلامتی آیت الله شیخ عیسی قاسم دانست و از جامعه بین المللی خواست بر مقامات این کشور برای رفع اقامت اجباری علیه وی فشار بیاورند.

سلمان همچنین سفر گزارشگر سازمان ملل ویژه جرایم قتل غیر قانونی به بحرین را خواستار شد و از جامعه بین المللی خواست بر رژیم بحرین برای پایان دادن به محاصره بیش از ۷۰۰ روز الدراز فشار بیاورند.
انتهای متن/

چهارشنبه, 02 خرداد 1397 ساعت 14:19

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید