خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531

رئيس نهاد آمريكايى
مقابله شورای امنیت با كشتار مسلمانان روهنیگیا

رئيس نهاد آمريكايى نيروى کار میانمار از شورای امنیت سازمان ملل متحد خواست كشتار مسلمانان روهینگیا توسط ارتش میانمار را نسل كشى بداند و آن را محكوم كند.

به گزارش دیده بان، عبد الملک مجاهد، رئيس نهاد آمريكايى "نيروى کار میانمار" در گفتگو با خبرنگار آناتولی اظهار داشت: شورای امنیت سازمان ملل متحد، عالی ترین مرجع تصمیم گیر در حوزه توقف کشتارها و قتل عام ها است. از این شورا می خواهیم كشتار مسلمانان روهینگیا توسط ارتش میانمار را نسل كشى بداند و آن را محكوم كند.

به گزارش آناتولی، وی سفر فرستادگان شورای امنیت سازمان ملل به بنگلادش و میانمار با هدف بررسی وضعیت آوارگان روهینگیا از نزدیک را اتفاقی بی سابقه و اقدام مثبت دانست اما آن را ناکافی دانست.

مجاهد تاکید کرد: اگر آنگ سان سوچی رهبر میانمار قادر بر توقف این کشتارها نیست پس باید از سمت خود استعفا دهد. من باور دارم که وی توان این اقدام را دارد. پس باید این اتفاقات را نسل کشی عنوان و قول دهد که به تداوم این روند اجازه نخواهد داد.

وی در توضیح دلایل ناامیدی خود از شورای امنیت در این زمینه گفت: اصرار این شورا بر برداشت های نادرست آن است. زیرا همچون اتفاقات از نظر این شورا نسل کشی تلقی نمی شود و با معتقد است که راه حل آن طولانی خواهد بود.
انتهای متن/

یکشنبه, 16 ارديبهشت 1397 ساعت 14:26

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید