دیده بان حقوق بشر منتشر کرد
گزارش حقوق بشری از ۱۰۰ روز "انتفاضه قدس"

مرکز دیده بان حقوق بشر اروپا-مدیترانه با انتشار گزارشی از ۱۰۰ روز انتفاضه قدس، از رژیم صهیونیستی خواست به خشونت جنون آمیز علیه فلسطینی ها پایان دهد.

به گزارش دیده بان، مرکز دیده بان حقوق بشر اروپا-مدیترانه گزارشی را از ۱۰۰ روز انتفاضه قدس منتشر کرد.

بر اساس این گزارش، از اول اکتبر ۲۰۱۵ تا هشتم ژانویه سال ۲۰۱۶ میلادی ۱۵۰ فلسطینی از جمله ۲۷ کودک و ۷ زن توسط رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده اند که رژیم اشغالگر پیکر ۲۴ نفر از آنها را تاکنون تحویل نداده است.

بر اساس گزارش مرکز دیده بان حقوق بشر اروپا-مدیترانه در این مدت ۱۵۷۵۹ فلسطینی زخمی شده اند که جراحات ۱۵۶۶۷ نفر از آنها بین کم تا متوسط و جراحت ۹۲ نفر خطرناک بوده است. در این میان ۵۸ خبرنگار و ۱۰۳ امدادگر نیز توسط صهیونیست ها دچار جراحت شده اند.

در این گزارش شمار صهیونیست هایی که در این مدت به هلاکت رسیده اند ۲۷ نفر اعلام شده است. شمار زخمی های صهیونیست ها نیز ۳۸۵ زخمی اعلام شده است که ۳۵۲ مورد از آنها کم تا متوسط و ۳۳ مورد دیگر خطرناک بوده است.

بر اساس گزارش دیده بان حقوق بشر اروپا-مدیترانه، نزدیک به دو سوم از شهدای فلسطینی یعنی ۹۵ مورد از ۱۵۰ مورد، در نتیجه خشونت جنون آمیز نظامیان صهیونیستی و بکارگیری بیش از حد زور به شهادت رسیده اند.

در این گزارش شمار فلسطینی ها که در مدت ۱۰۰ روز انتفاضه قدس از اول اکتبر ۲۰۱۵ تا هشتم ژانویه سال ۲۰۱۶ بازداشت شده اند ۳۴۰۱ نفر اعلام شده است که در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته شاهد افزایش ۵۸ درصدی است. این در حالی است که نزدیک به نیمی از این افراد یعنی ۱۵۱۱ نفر را کودکان تشکیل می دهند.

در گزارش مذکور به حمله صهیونیست ها به کادر پزشکی و بیمارستان ها و همچنین تخریب منازل و امکانات عمومی فلسطینی ها توسط رژیم صهیونیستی نیز اشاره شده است.

«ریچارد فولک» رئیس هیات امنای مرکز دیده بان حقوق بشر اروپا-مدیترانه در خصوص نقض حقوق بشر توسط رژیم صهیونیستی و استعفای «مکاریم ویبیسونو» گزارشگر حقوق بشر سازمان ملل در فلسطین که در اعتراض به کارشکنی های رژیم صهیونیستی از مقام خود استعفا کرد، گفت: حتی آنهایی که از لحاظ سیاسی به سمت اسرائیل تمایل دارند بعید است منکر نقض حقوق بشر و قوانین بین المللی از سوی آن شوند.

مرکز دیده بان حقوق بشر اروپا-مدیترانه در پایان آورده است که ممانعت رژیم صهیونیستی از انجام تحقیقات درباره کشتار فلسطینی ها در سرزمین های اشغالی به منظور دستیابی به حقیقت و محاکمه عاملان آن، چراغ سبزی برای نقض بیشتر حقوق بشر و کشتار فلسطینی هاست.
انتهای متن/

یکشنبه, 20 دی 1394 ساعت 11:47

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید