دیده بان حقوق بشر
مجازات ولیعهد عربستان به اتهام ارتکاب جنایات جنگی

سازمان دیده بان حقوق بشر از شورای امنیت سازمان ملل متحد خواست ولیعهدعربستان را به اتهام ارتکاب جنایات جنگی در یمن تحت پیگرد قانونی قرار داده و مجازات کند.

به گزارش دیده بان به نقل از منابع خبری عرب زبان منطقه، احمد بن شمسی سخنگوی این سازمان اعلام کرد: محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان ، به عنوان وزیر دفاع و یکی از رهبران بارز عربستان مسئول همه حوادثی است که در یمن رخ می دهد.


وی ادامه داد: به همین دلیل ما از شورای امنیت سازمان ملل می‌خواهیم تحریم‌ها و مجازات‌هایی علیه وی اعمال کند، چرا که ائتلاف عربستان به شکل فاجعه باری قوانین بین‌المللی جنگی را نقض کرده است.


بن شمسی در ادامه افزود: دیده‌بان حقوق بشر موارد بسیاری در ارتباط با نقض قوانین جنگی به دست نیروهای تحت امر ائتلاف عربستان ثبت کرده است.سخنگوی دیده بان حقوق بشر گفت که تاکنون 80 حمله هوایی غیر قانونی از سوی عربستان سعودی ثبت شده است که بر اثر آن هزار تن کشته و ده‌ها نفر دیگر در زندان‌های زیر نظر امارات، متحد عربستان تحت شکنجه و آزار قرار گرفته‌اند.وی همچنین محاصره یمن به دست ائتلاف عربستان را اصلی‌ترین دلیل بحران انسانی در یمن دانست./ایرنا
انتهای متن/

شنبه, 30 دی 1396 ساعت 10:50

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید