خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531

دیده‌بان حقوق بشر:
کشتار فلسطینیان در نوار غزه، از پیش برنامه‌ریزی شده بود

سازمان دیده‌بان حقوق بشر کشتار فلسطینیان در نوار غزه را اقدامی از پیش برنامه‌ریزی‌شده و غیرقانونی توصیف کرد.

 به گزارش دیده بان به نقل از القدس العربی، سازمان دیده‌بان حقوق بشر امروز سه‌شنبه، مقامات بلندپایه رژیم صهیونیستی را مسئول کشتار فلسطینیان در نوار غزه در جریان راهپیمایی "حق بازگشت بزرگ" دانست.

این سازمان افزود که مقامات بلندپایه اسرائیلی، به‌صورت غیرقانونی خواستار استفاده نظامیان از گلوله جنگی علیه تظاهرات کنندگان فلسطینی که هیچ‌گونه تهدیدی به‌شمار نمی‌رفتند، شده‌اند.

دیده‌بان حقوق بشر همچنین تأکید کرد که رژیم صهیونیستی هیچ‌گونه سندی دال بر پرتاب سنگ و یا ارتکاب خشونت توسط برخی از تظاهرات کنندگان ارائه نکرده است.

این سازمان افزود: تعداد زیاد کشته‌شدگان و مجروحان نتیجه قابل پیش‌بینی دادن مجوز استفاده از گلوله جنگی به نظامیان صهیونیست بود.

"اریک گلدستون" معاون مدیر اجرایی اداره خاورمیانه در سازمان دیده‌بان حقوق بشر گفت: نظامیان اسرائیلی فقط به استفاده مفرط از زور متوسل نشده‌اند، بلکه واکنش نظامی خونینی به تظاهرات‌های فلسطینیان نشان داده‌اند.

فلسطینی‌های ساکن نوار غزه روز جمعه مارس مصادف با چهل و دومین سالگرد روز زمین، راهپیمایی سالانه و مسالمت‌آمیز خود معروف به «راهپیمایی بازگشت» را برگزار کردند.

هدف فلسطینی‌ها در این راهپیمایی مردمی تأکید بر قطعنامه 194 شورای امنیت سازمان ملل است، قطعنامه‌ای که در بند 11 آن بر حق بازگشت آوارگان فلسطینی به سرزمینشان اشاره می‌شود.

در جریان برگزاری راهپیمایی حق بازگشت بزرگ فلسطینیان 17 فلسطینی به‌ضرب گلوله نظامیان صهیونیست به‌شهادت رسیدند و بیش از صدها تن نیز زخمی شدند.
انتهای متن/

چهارشنبه, 15 فروردين 1397 ساعت 09:32

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید