خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 524

دولت نیجریه عفو بین الملل را به دلیل حمایت از « زکزاکی» محکوم کرد

دولت نیجریه گزارش سازمان عفو بین الملل که در آن به مسئله شیخ زکزاکی هم اشاره شده است را محکوم کرد.

به گزارش دیده بان به نقل از «ونگارد نیوز»،دولت فدرال نیجریه گزارش 2016-2015 سازمان عفو بین الملل را محکوم کرده و مدعی شد که این گزارش مطابق با استانداردها نیست.

 

دولت نیجریه مدعی شد که این گزارش فاقد استانداردهای داخلی و بین المللی در جمع آوری مدارک و شواهد است.«کلمنت آدوکو»،سخنگوی وزارت امور خارجه نیجریه در آبوجا در بیانیه ای نسبت به گزارشی که به گفته او در آن جنایت های انجام شده از سوی گروه های تروریستی در نیجریه به هیچ عنوان محکوم نشده است ،ابراز تاسف کرد.

 

آدوکو گفت که سازمان عفو بین الملل اعتقادی به اینکه فرآیند نگارش گزارش خود را در معرض مشورت با گروه های گسترده تر،ندارد ،بنابراین همه آنچه می نویسد بر اساس گفته های نهادهای منتقد دولت نیجریه است.

 

در این بیانیه آمده است که حذف برخی مسائل در یک گزارش می تواند موجب فقدان تطابق آن با استانداردهای داخلی و بین المللی شود.سخنگوی وزارت امور خارجه نیجریه افزود: به همین دلیل است که وزرات خارجه سازمان عفو بین الملل را تشویق به مشورت گسترده قبل از انتشار گزارش های آتی خود می کند تا به این ترتیب بتواند گزارش های متعادل تر و معتربرتری را ارائه دهد.

 

وی هشدار داد که هیچ گروه یا شخصی اجازه ندارد صلح ،ثبات و امنیت را در نیجریه بی ثبات کند یا وحدت و استقلال نیجریه را به خطر بیندازند.وزارت امور خارجه نیجریه همچنین تاکید کرد که پرونده شیخ زکزاکی که عفو بین الملل به آن اشاره کرده یک مسئله امنیت ملی بسیار حساس است./خبرگزاری شبستان
انتهای متن/

یکشنبه, 15 اسفند 1395 ساعت 14:06

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید