خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 525
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 529

دست به سلاح شدن فلسطینیان
نمودهای استراتژی تاریخی رهبری در تقویت کرانه باختری

در پی افزایش ورود شهرک‌نشینان اسرائیلی به مسجدالاقصی و درگیری نظامیان این رژیم با فلسطینیان، یک مقام ارشد حماس از فلسطینی‌ها خواست برای دفاع از این مکان مقدس سلاح در دست بگیرند.

به گزارش دیده بان، محمود الزهار، عضو ارشد جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در گفت‌وگویی که در وب‌سایت جنبش اسلامی منتشر شد، گفت: «تنها راه‌حل برای دفاع از مسجدالاقصی و جلوگیری از اجرای برنامه‌های اسرائیل در آن‌جا این است که ساکنان کرانه باختری و بیت‌المقدس اسلحه به دست بگیرند.»

در طی هفته‌های گذشته درگیری‌ها و تنش میان نیروهای نظامی اسرائیل و فلسطینیان در مسجدالاقصی که برای مسلمانان و یهودیان مکانی مقدس قلمداد می‌شود، بالا گرفته است.

خبرگزای معا فلسطین چهارشنبه گزارش داد گیلعاد اردان، وزیر امنیت داخلی رژیم اسرائیل با حضور در شهر قدس از اتخاذ تدابیر سختگیرانه‌تر علیه فلسطینیان مدافع مسجد الاقصی و بازداشت آنان پس از اتمام اعیاد یهودی خبر داد.

اظهارات الزهار پس از آن بیان شد که نیروهای اسرائیلی روز جمعه فلسطینیان را در کرانه باختری هدف حملات متعددی قرار دادند که به تلافی قتل دو شهر‌ک نشین اسرائیلی در جنوب نابلس در کرانه باختری صورت گرفت.

الزهار گفت: «تا کنون اسلحه تنها در خدمت حفاظت از شهر‌ک‌‎نشینان و اشغالگران بوده است اما نباید فراموش کنیم که کرانه باختری دارای منابع عظیم انسانی است که هرلحظه می‌توان آن‌ها را بسیج کرد.»

وی افزود: «تصاویر فلسطینیان کرانه باختری و بیت‌المقدس در حال پرتاب سنگ و کوکتل مولوتف به اشغالگران ضربه وارد کرده است.»

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، ماه گذشته فرمان «جنگ» علیه فلسطینیانی را داد که به طرف نیروهای اسرائیلی سنگ پرتاب می‌کنند.

یهودا واین استاین، دادستان کل رژیم اسرائیل نیز شلیک تک‌تیراندازهای این رژیم را به فلسطینیانی که در بیت‌المقدس سنگ پرتاب می‌کنند، قانونی اعلام کرد.

مسجدالاقصی سومین مکان مقدس برای مسلمانان پس از مسجد الاحرام در مکه و مسجد النبی در مدینه است.
انتهای متن/

دوشنبه, 13 مهر 1394 ساعت 13:53

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید