خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531

در حاشیه آزاد شدن نقض گسترده قوانین بین‌المللی
ترامپ هم منتقد شهرک‌سازی صهیونیست‌ها شد

انتقاد ترامپ از فعالیت‌های شهرک‌سازی در اراضی اشغالی برای فردی که خود ناقض قوانین بین‌المللی است بسیار تأمل‌برانگیز است.

به گزارش دیده بان، در پی اقدامات وحشیانه صهیونیست‌ها در کشتار و بازداشت فلسطینی‌ها، اشغال اراضی سرزمین مادری و... کار به مرحله‌ای می‌رسد که صهیونیست‌ها به خود اجازه می‌دهند که به‌صورت آشکار قطعنامه شورای امنیت برای توقف شهرک‌سازی‌ها را نیز نقض نمایند.

 

از طرفی دیگر فرمان ترامپ صادر می‌شود که نوعی دیگر از نقض حقوق بشر و قوانین بین‌المللی است. با این تفاوت که ترامپ لابی قدرتمند صهیونیستی را همراه ندارد و حکم آن فوری توسط قاضی دادگاهی معلق می‌شود.

 

حال با همه این تفاسیر فردی مثل ترامپ نیز منتقد صهیونیست‌ها در شهرک‌سازی آن‌ها می‌شود و با این اعتراض معتقد است که فعالیت‌های شهرک‌سازی اسرائیل برای روند صلح فایده‌ای ندارد. دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در گفتگو با روزنامه «اسرائیل هایوم» اظهار داشت: "شهرک‌سازی فایده‌ای برای روند صلح ندارد. اراضی قابل‌استفاده محدود و با هر فعالیت شهرک‌سازی کم‌تر می‌شود. باید تمامی گزینه‌ها را بررسی کنیم. ولی فکر نمی‌کنم که این شهرک‌سازی‌ها برای صلح چیزی خوبی باشند".

 

حال نکته بسیار مهم سکوت جوامع بین‌المللی است که دایه دار حقوق بشر برای دیگر کشورها بوده و از اجرای قوانین آن‌ها تا نفوذ فرقه و جریان انحرافی، جاسوسی و... را نقض حقوق بشر دانسته ولی چنین موارد آشکاری را گویا نمی‌بینند و یا خود را به خواب زده‌اند.

 

اگر برای فرمان ترامپ از سوی قاضی حکمی صادر شد، اما در خصوص صهیونیست‌ها و ادامه اقدامات اشغالگرانه آنها در خاک فلسطین، هیچ اقدامی از طرف همین مدعیان رعایت حقوق انسانی انجام نگرفت.
انتهای متن/

شنبه, 23 بهمن 1395 ساعت 14:25

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید