درخواست فعالان حقوق بشر:
به کودک کش ها سلاح ندهید

سازمان «نظارت بر فروش سلاح» در نشست روز گذشته سازمان «تجارت جهانی» در ژنو از کشورهای آمریکا، فرانسه، انگلیس و... خواست تا فروش سلاح به عربستان را متوقف کند.

به گزارش موسسه راهبردی دیده بان، بیش از یک سال است که متجاوزان سعودی به مردم بی گناه یمن به جرم انتخابشان حمله کرده و در این مدت از هیچ جنایتی فروگذاری نکردند. سازمان ملل در این مدت همانند تمام شصت سال گذشته تنها صادر کننده مشتی کاغذپاره در محکومیت این اقدامات بوده است.

از طرف دیگر کشورهای تولید کننده سلاح های کشتار جمعی هم به جهت کسب منفعت مادی و هم به دلیل توجیه حضور بدون دلیل خود در منطقه غرب آسیا اقدام به فروش اینگونه سلاح ها به سعودی ها می کنند.

به همین جهت سازمان‌های مردم‌نهاد و فعالان سیاسی و حقوقی از سراسر جهان با صدور بیانیه‌های گوناگون خواستار توقف حمایت از عربستان به دلیل جنایات جنگی رژیم آل‌سعود در یمن شدند. سازمان «نظارت بر فروش سلاح» در نشست روز گذشته سازمان «تجارت جهانی» در ژنو از کشورهای آمریکا، فرانسه، انگلیس و... خواست تا فروش سلاح به عربستان را متوقف کند.

خانم «آنا مک دونالد» مدیر این سازمان ضمن محکومیت اقدام برخی کشورها در فروش سلاح به عربستان و عدم محاکمه آنان گفت: ما روزانه شاهد آثار بسیار ویرانگر فروش غیر قانونی سلاح در کشور یمن و اثرات مخرب آن علیه غیر نظامیان بی‌گناه هستیم.

گفتنی است سازمان دیده بان حقوق بشر با انتشار گزارشی جدید در تویتر خود خواستار پایان فروش اسلحه و مهمات آمریکایی به عربستان سعودی شد و اعلام کرد : آمریکا همچنان سلاح های خود را به عربستان سعودی می فروشد در حالی که مدارکی دالّ بر استفادۀ غیرقانونی از این سلاح ها و کشتار مردم یمن با آن در دست است .
در این گزارش آمده بود : سخنگوی ائتلاف جنایات عربستان را در یمن خصوصاً جنایت مخاء انکار می کند در حالی که فیلم ها و تصاویری که نمایندگان سازمان دیده بان حقوق بشر در یمن تهیه کرده اند ، ادعای سخنگوی ائتلاف را رد می کند.
دیده بان حقوق بشر اعلام کرد : این کمیته تحقیقاتی سعودی ادعا می کند که حمله جنگنده ها به بازار نِهم باعث کشته شدن هیچ شهروند یمنی نشد در حالی که نمایندگان دیده بان حقوق بشر گزارشی درباره کشته شدن 10 غیرنظامی از جمله یک زن و 4 کودک در این حمله تهیه کرده اند.
سایرگزارش های سازمان دیده بان حقوق بشر و سازمان ملل متحد حاکی از کشته شدن 97 شهروند یمنی در حمله جنگنده های سعودی به بازاری دیگر است در حالی که عربستان ادعا می کند که هیچ دلیلی برای اثبات کشته شدن غیرنظامیان در بازار وجود ندارد.
این گزارشات در حالی مطرح می شود که سعودی های جنایتکار سال گذشته به سمت ریاست پنل حقوق بشری سازمان ملل!! به مدت چهار سال در آمدند.
انتهای متن/

چهارشنبه, 03 شهریور 1395 ساعت 13:06

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید