حمله هوایی
ائتلاف سعودی به کاخ ریاست جمهوری یمن یورش برد

نیروهای هوایی ائتلاف متجاوز به رهبری عربستان سعودی قصر ریاست جمهوری در پایتخت یمن را هدف حملهٔ هوایی قرار دادند.

 به گزارش دیده بان، این حملهٔ هوایی که هدف آن اعضای دولت یمن بوده، صبح روز دوشنبه(۷ می) صورت گرفته و علاوه بر قصر ریاست جمهوری، وزارت دفاع و وزارت امور داخله یمن نیز هدف قرار گرفته اند.

شبکه المسیره نیز اعلام کرد، در حملات جنگنده‌های سعودی به کاخ ریاست جمهوری یمن در محله التحریر صنعا شش غیرنظامی کشته و بیش از ۶۰ تن زخمی شدند. در میان تلفات تعدادی دانش آموز نیز بودند.

گفته شده در پی این حملات نیروهای انصارالله به حالت آماده باش درآمدند و تمامی خیابان‌های منتهی به کاخ ریاست‌جمهوری نیز مسدود شد.

برخی منابع گفته‌اند که محمد علی الحوثی، رئیس کمیته عالی انقلاب یمن و مهدی المشاط،‌ رئیس جدید شورای عالی سیاسی یمن در زمان انجام حملات هوایی ائتلاف عربی در مقر ریاست‌جمهوری یمن در منطقه التحریر بودند، اما ساعتی بعد «حمید رزق» در گفتگو با تسنیم، ضمن رد شایعات رسانه‌های اماراتی و سعودی مبنی بر شهادت برخی اعضای ارشد این جنبش از جمله محمد علی الحوثی؛ حملات انجام گرفته جنگنده‌های سعودی به مقر ریاست جمهوری یمن را محکوم کرد.

عضو جنبش انصارالله در این گفت‌وگو تاکید کرده است که بمباران پایتخت و ساختمان ریاست‌جمهوری و شهرهای تاریخی و باستانی و شهادت شهروندان در چارچوب اقدامات تروریستی سعودی قرار دارد و آنها منازل قدیمی را هم هدف قرار می‌دهند.

در واکنش به این حملات، توفیق الحمیری، عضو کمیته انقلابی یمن نیز گفت: پاسخ ما به بمباران مقر ریاست‌جمهوری، در داخل خاک عربستان خواهد بود و عملیاتی که باعث شهادت صالح الصماد شد بار دیگر تکرار نخواهد شد. الحمیری نیز افزود: الحوثی و المشاط در زمان حملات، در کاخ ریاست‌جمهوری نبودند.

دفتر ریاست جمهوری یمن در صنعا اکنون در کنترل شورای سیاسی می‌باشد و یکی از ساختمان های شلوغ و پر رفت و آمد پایتخت است که افراد زیادی در آن مشغول به کار هستند.

جنگ و بمباران روزانه عربستان سعودی علیه یمن از فروردین ماه 1394 تا کنون ادامه دارد و با وجود درخواست سازمان ملل و مجامع حقوق بشری برای پایان این جنگ اما ائتلاف سعودی طی بیش از سه سال گذشته حملات خود را ادامه داده است. حملاتی که به اعتراف سازمان ملل منجر به ایجاد بحران انسانی در فقیرترین کشور عربی شده است.
انتهای متن/

سه شنبه, 18 ارديبهشت 1397 ساعت 09:28

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید