حقوق بشر آمریکایی
سلاخی افراد در زندان های آمریکا

جسد تکه پاره این زندانی که «نیکولاس رودریگز» نام داشت پانزده ساعت پس از شورش سراسری زندان «سولانا» واقع در ایالت کالیفرنیا پیدا شد.

دیلی میل، پس از وقوع شورش در زندان ایالتی کالیفرنیا، جسد زندانی ای پیدا شد که با اره به دو نیم تقسیم شده بود، برخی از اندام های داخلی اش ربوده شده و باقی قسمت های بدن در سطل زباله ریخته شده بود.

جسد تکه پاره این زندانی که «نیکولاس رودریگز» نام داشت پانزده ساعت پس از شورش سراسری زندان «سولانا» واقع در ایالت کالیفرنیا پیدا شد. «رودریگز» به اتهام سرقت به 8 سال حبس محکوم شده بود و تاکنون هیچ کس مظنون به قتل وی نیست.

مامورین زندان پس از یافتن جسد تکه پاره وی، متوجه شدند که بیشتر اندام های داخلی وی از جمله بخش قفسه سینه کاملاً تخلیه شده است.

پیدا شدن جسد این زندانی سئوال ها و تردیدهای جدی بسیاری را راجع به امنیت زندان ایالتی «سولانا» ایجاد کرده است: چگونه چنین قتل فاجعه آمیزی می تواند در تاسیسات مجهز به قفل ایمنی و تحت نظارت اتفاق بیافتد؟ چگونه ممکن است در داخل زندان چاقو یا هر سلاح برنده ای وجود داشته باشد که بتوان با آن کسی را این چنین پاره پاره کرد؟ و چرا زمان طولانی برای یافتن یک جسد سپری شده است؟

قتل و کشتار در زندان های کلیفرنیا بسیار رایج است. در طی 15 سال گذشته بیش از 160 زندانی در زندان کشته شده اند که کالیفرنیا بالاترین آمار را در میان سایر ایالات به خود اختصاص داده است. در حال حاضر پرونده قتل «رودریگز» 24 ساله در صدر اخبار است.

«تری ترونتون» سخنگوی مرکز اصلاح و بازپروری زندان «واکاویل» در مصاحبه ای اعلام نمود: «یافتن اعضا و جوارح مفقود رودریگز بخشی از تحقیقات نیروهای زندان را به خود اختصاص داده است.»

با وجود آن که هنوز قاتل پیدا نشده اما «ترونتون» اعلام نموده که هم سلولی 46 ساله رودریگز که به جرم قتل به حبس ابد محکوم شده، به عنوان متهم تحت بازجویی قرار دارد ولی همچنان از حرف زدن راجع به موضوع اجتناب می کند.

مدیر اجرایی اتحادیه حمایت از قربانیان جرم، «کریستین وارد» مدعی است: «این مسئله که مامورین زندان همواره درون سلول ها و زندانیان را چک می کنند مرا به خود مشغول داشته است. متاسفانه همه وا واقفیم که مواد مخدر، مشوربات الکلی و سلاح در زندان به وفور یافت می شود که حتی جستجوی زندان بانان نیز اثری در کاهش یا منع آن ندارد.»

مقامات دولتی ادعا می کنند که با بالا گرفتن شورش و زد و خورد در زندان، رودریگز ناپدید شد و تا پیدا شدن جسدش همه فکر می کردند وی از زندان گریخته است.

ماریا رودریگز مادر قربانی به رسانه ها اعلام نموده که مقامات توضیح مشخصی راجع به قتل فرزندش در اختیار وی نمی گذارند و او تنها می داند که پسرش به طرز وحشتناکی زخمی شده است.
انتهای متن/

یکشنبه, 21 تیر 1394 ساعت 10:25

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید