خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531

حامیان حقوق بشر همچنان در سکوت
بحران های پی در پی برای اقلیت مسلمان روهینگیا

در مسیر بنگلادش واژگون شدن قایق حامل آوارگان روهینگیایی، منجر به کشته‌شدن دست‌کم ۵ تن از افراد این اقلیت و مفقود شدن ده‌ها تن دیگر شد.

به گزارش دیده بان به نقل از خبرگزاری فرانسه، قایقی حامل تعدادی از آوارگان روهینگیایی، که در تلاش برای فرار از خشونت‌های وحشیانه ارتش و افراط گرایان بودایی میانمار بودند، صبح امروز در مسیر بنگلادش دچار واژگونی شد.

در پی این حادثه پلیس بنگلادش با اعلام این خبر، افزود: این قایق، که حامل دست‌کم 50 روهینگیایی بود، در رودخانه «ناف» غرق شد. تاکنون جسد 5 تن از جمله 4 کودک پیدا شده و 21 تن دیگر نجات یافته‌اند.

لازم به ذکر است از روز 25 آگوست گذشته تاکنون به‌دلیل خشونت‌های دولت و ارتش میانمار و سکوت مدعیان حقوق بشر و داعیان حقوق انسانی در تمامی غرب علیه مسلمانانی که 1.1 میلیون نفر از جمعیت این کشور را تشکیل می‌دهند،‌ صدها هزار نفر آواره شده و به‌سمت بنگلادش فرار کرده‌اند.این آوارگی بعد از سالها با افزایش تنش ها و اذیت و آزار مردم و حتی سوزاندن افراد و خانه های آن ها تشدید شد و ناچار این اقلیت مجبور به خروج از منطقه و آوارگی در مرزهای بنگلادش شد.

با وجود همه این اتفاقات پیش آمده هنوز هیچ برخورد قاطعی با رهبر میانمار که برنده جایزه صلح بوده، نشده و این آزار و اذیت ها در حد وحشیانه تری همچنان ادامه دارد و تاکنون هیچ اقدام عملی و جامعی از سوی مجامع جهانی حقوق بشری برای خاتمه دادن به این فجایع انسانی صورت نپذیرفته است.

 
انتهای متن/

دوشنبه, 24 مهر 1396 ساعت 09:39

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید